ANDREJ BARNA OBORIO SVOJ REKORD NA PRVENSTVU SRBIJE

Prvenstvo Srbije u plivanju u kategoriji kadeta, juniora i seniora održan je proteklog vikenda od 17. do 20. decembra u Beogradu na bazenu “Gale Muškatirović” u organizaciji Plivačkog saveza Srbije. U toku četiri dana takmičilo se 400 plivača iz 49 klubova Srbije, navodi subotica.info.

Plivači Spartaka su na ovom Prvenstvu zabeležili odličan rezultat. Ekipno su zauzeli 4. mesto uz osvajanje jednog nacionalnog rekorda u apsolutnoj kategoriji, dva nacionalna rekorda u kategoriji mlađih juniora, jedan nacionalni rekord u kategoriji kadeta. Andrej Barna proglašen je za najuspešnijeg takmičara Prvenstva. Osvojili su ukupno 9 medalja u apsolutnoj kategoriji i 25 medalja u uzrasnim kategorijama. Ekipu je predvodiuo trener Bojan Race.

U apsolutnoj konkurenciji plivački klub Spartak zauzeo je četvrto mesto a poseban rezultat ostvario je Andrej Barna koji je proglašen za najboljeg takmičara prvenstva. Barna je oborio sopstveni apsolutni rekord u disciplini 50m kraul sa vremenom 22:21. Odličan rezultat zabeležio je i Matija Rađenović u disciplini 100 metara leđno koji je u kategoriji kadeta isplivao novi nacionalni rekord sa vremenom 1:02:07. Nove nacionalni rekord isplivala je i štafete u kategoriji mlađih juniora (do 16 godina) u sledećim disciplinama: 4 x 50 mešovito / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina oborila je štafeta u sastavu: Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši; 4 x 50 kraul / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina jisplivali su: Andor Gencel, Nikola Koltin, Jelena Kosović i Anja Zubelić.

Osvojene medalje plivača Spartaka u apsolutnoj kategoriji:

• Andrej Barna, zlatna na 50 i 100 kraul i srebrna na 50 delfin i 200 kraul
  • Jovana Đurić, tri zlatne medalje u disciplinama 400, 800 i 1500 kraul,
  • Nikola Koltin bronzana medalja u disciplini 200 metara mešovito,
  • Jelena Kosović srebrna medalja u disciplini 200 m delfin.

Osvojene medalje po uzrasnim kategorijama

Kadetska konkurencija:

• Luka Knežević, zlatna na 800 i srebrna na 400 kraul,
  • Matija Rađenović, zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 leđno i 200 prsno, i bronzana medalja na 800 kraul,
  • Danilo Dulić, srebrna na 200 delfin, Muška štafeta 4 x 50 mešovito, u sastavu Luka Knežević, Danilo Dulić, Vanja Macanko i Matija Rađenović osvojila je bronzanu medalju.

Juniorska kategorija:

• Jelena Kosović (mlađi juniori), zlatne medalje na 200 delfin i 400 mešovito, srebrna na 100 delfin i dve bronzane, na 50 delfin i 50 leđno,
  • Vanja Romić (mlađi juniori), srebrna medalja na 400 mešovito,
  • Nikola Koltin (mlađi juniori), zlatna medalja na 200 mešovito i tri srebrne, na 50, 100 i 200 prsno.
  • Anja Zubelić (stariji juniori), srebrna medalja na 200 prsno i tri bronzane, 50 i 100 prsno i 200 mešovito.
  • Štafeta 4 x 50 mešovito/mešano u sastavu Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši osvojila je bronzanu medalju.

Izvor: subotica.info