ATLETIČARI/KE AK TAMIŠ – DRŽAVNI ŠAMPIONI

U subotu 21 septembra u Kruševcu je u organizaciji Atletskog Ssaveza Srbije održano pojedinačno prvenstvo Srbije u atletici u kategoriji pionira/ki uzrasta do 14 godina. Nastupilo je više stotina Atletičara/ki iz atletskih klubova širom Srbije, a takmičenje je održano prema važećim propozicijama ASS-a.

Atletski klub Tamiš predvodjen trenerom Zoranom Kocićem je nastupio sa 3 (troje) takmičara i ostvario sjajan uspeh osvajanjem 3 (tri) medalje.

Radanov Saška je u disciplini Sportsko hodanje na 1000m osvojila prvo mesto, zlatnu medalju i titulu šampionke Srbije za 2019 godinu. Saška je ubedljivo savladala sve rivalke sa rezltatom 5.05, a u 2019 godini na Državnim prvenstvima u dvorani i na otvorenom je osvojila  čak 4 (četiri) medalje.

Nertica Aleksa je u istoj disciplini ( 1000m brzo hodanje ) u muškoj konkurenciji ubedljivo osvojio prvo mesto sa rezultatom 6.06,  i zlatnu medalju sa titulom Državnog šampiona za 2019 godinu. Treba napomenuti da Aleksa drži i zvanični državni rekord u ovoj disciplini.

Sanja Marić je u najkvalitetnijoj trci državnog prvenstva 600m u konkurenciji 32 atletičarke, osvojila drugo mesto –  srebrnu medalju i titulu Državne vicešampionke, sa odličnim rezultatom od 1:38,15. Sanja Marić je u 2019 godini na Državnim prvenstvima u dvorani i na otvorenom osvojila  neverovatnih – 5 medalja, kao i tri šampionske titule na Prvenstvu Vojvodine što je svrstava medju najuspešnije atletičarke u Srbiji.. Sa osvojene 2 zlatne i jdnom srebrnom medaljom Atletski klub Tamiš je najuspešniji klub iz Pančeva i jedan od najuspešnijih klubova u Srbiji u kategoriji mladjih pionira.