BODOVI ZA SLOBODU NA DOMAĆEM TERENU

U poslednjem jesenjem kolu Vojvođanske lige – Jug, fudbaleri Slobode dočekali su juče u Donjem Tovarniku goste iz Vojke fudbalere Sremca.

Do prve promene rezultata došlo je u 43, minutu: Nikola Šaka, prvotimac Sremca, sa udaljenosti od oko 25 metara od gola domaćina, upućuje centaršut u srce kaznenog prostora domaćina. Na žalost po Slobodu, zbog vetra, lopta dobija čudnu putanju i na iznenađenje, pre svega, golmana Radosavljevića završava u mreži.

U nastavku utakmice fudbaleri Slobode ulaze angažovanije. U 70. minutu, posle centaršuta Radoševića, na pravom mestu pred golom Vojčana bio je Mrkajić, koji poravnava rezultat. Izjenačujući gol daje dodatnu snagu domaćinu i samo minut – dva kasnije Sloboda vodi 2:1: Dragojević u kaznenom prostoru Sremca prihvata dubinsku loptu, koju glavom šalje u gol. Lopta pogađa stativu gola Sremca, ali, ipak završava u mreži. Do kraja utakmice, tačnije u 80. minutu, viđena je kolosalna prilika za Slobodu, koju je imao Vladan Ninić. Ipak, rezultat Sloboda – Sremac 2:1 ostao je kao konačan.

Na igralištu Slobode, pred oko 150 gledalaca, sudio je Marko Gaćinović sa pomoćnicima Urošem Stojićem i Danijelom Božoki, iz Novog Sada. Tokom 90 minuta igra dosuđena su 4 žuta i 2 crvena kartona.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac (od 75, Ašćereić), Kuburović, Mitrović, V. Ninić, Đuričić, Kordolup, Gaćeša, Pazarski (od 46. Mrkajić), Ristić, Dragojević.

SREMAC: Starčević, Babić, Bogojević, Draganović, Spalović, Rudić, Davidović, Šaka (od 73. Morača), Conevski, Kuburović, Kolarov.

Izvor: Opština Pećinci