ДЕЈАН КАЧАРЕВИЋ ПРВИ НА ПРВЕНСТВУ ОПШТИНЕ

Првенство општине Пећинци у убрзаном шаху одржано је 2. априла у Културном центру Пећинци. Учествовало је 10 играча – 6 мајсторских кандидата и 4 другокатегорника, који су одиграли 9 кола по темпу од 10 минута, уз додатак од 5 секунди по играчу.

Победио је мајсторски кандидат Дејан Качаревић из Прхова, иначе члан Шаховског клуба „Шимановци“, са 8 поена уз 7 победа и два ремија, коме је припао пехар и златна медаља. Друго место је освојио искусни мајсторски кандидат Лазар Бабић из Сремских Михаљеваца, нови члан ШК „Доњи Срем“ из Пећинаца, са 7 поена, коме је припао пехар и сребрна медаља. Треће место заузео је млади двадесеттрогодишњи мајсторски кандидат Спасо Ристивојевић из Шимановаца, такође нови члан ШК „Доњи Срем“ Пећинци, са 6,5 поена. Њему су уручени пехар и бронзана медаља.

Коначан пласман:

1. Дејан Качаревић (Прхово) 8 поена, 2. Лазар Бабић (Сремски Михаљевци) 7, 3. Спасо Ристивојевић (Шимановци) 6,5, 4. Дејан Живановић (Деч) 6,5, 5. Божидар Јовановић (Прхово) 6. Дејан Јовановић (Прхово) 4,5, 7. Драган Рајак (Попинци) 2,5, 8. Зоран Вуков (Пећинци) 2, 9. Спаса Арсенијевић (Шимановци) 2 и 10. Ивица Најић (Пећинци) без поена.

Турнир је организовао ШК „Доњи Срем“ из Пећинаца, под покровитељством Спортског савеза „Развој спортова“, а судио је Владимир Шарић, међународни судија из Шимановаца.

Извор: Општина Пећинци