FK JEDINSTVO GOSPOĐINCI, FK BAČKA BEGEČ – VIŠE OD IGRE

Gospođinčani su u gostima imali FK „Bačka“ iz Begeča u prvoj utakmici druge polusezone Novasadske lige.

Svojom više nego dobrom igrom zasenili su igru gostiju koji su bili neprimetni na terenu.

U prvom poluvremenu poveli su gospođinčani rezultatom 1 : 0 evropskim golom Savić Zdravka iz slobodnog udarca.

Drugo poluvreme je bilo samo nastavak dobrih i uspešnih akcija domaćina, Radoslav Tepić – Čuta dao je gol glavom golmanu Bačke za rezultat 2 : 0 a ovaj rezultat je potvrdio Miloš Pinjo davši gol iz penala.

Utakmica je završena u regularnom vremenu rezultatom 3 : 0 za domaćine.

„Utakmica je bila izuzetno dobra, igrači su dali svoj maksimum i time ispunili deo svog obećanja koje su dali na skupštini kluba, a to je da će do kraja sezone igrati i zauzeti jedno od prva tri mesta na tabeli“, izjavio je predsednik kluba Pantić Đorđe.

Tribine na stadionu FK Jedinstva bile su kao retko do sada ispunjene publikom, koja je svo vreme svojim navijanjem nosila domaće fudbalere.

Ovo je svakako jedna veoma važna pobeda fudbalskog kluba, koji u junu mesecu slavi svoju stogodišnjicu postojanja. Ukoliko nastave ovakvom igrom i energijom, mogu tada slobodno izaći pred domaću publiku i reći „To smo mi i ovo smo uradili za sve vas“.

Pratićemo igru i rezultate FK Jedinstvo i izveštavati vas poštovani čitaoci, kako napreduju ka svom zacrtanom cilju.

Za vojvodjanske: M. Živković