FK RADNIČKI OSVOJIO KUP GRADSKOG FUDBALSKOG SAVEZA

Radnički 1905 – Vinogradar 3:1 (3:0).

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudija: Jeknić Stefan, pomoćnici: Harmat Atila i Nađ Olajoš Matija. Strelci: 1:0 Maravić Zdravko (9. minut), 2:0 Maravić Uroš (34. minut), 3:0 Rajić Srđan (41. minut), 3:1 Todorović Nenad (90. minut).

FK Radnički 1905: Lebović Stefan, Maravić Zdravko, Đurić Mladen (76. Stanar Nemanja) , Lebović Luka, Ljubojčić Miloš (63. Vojnić Hajduk Bojan), Rajić Srđan, Lazić Nemanja, Farkaš David (89. Francišković Miloš) , Maravić Uroš (89. Todorović Nikola) , Šarčević Daniel, Kolak Dragan.

FK Vinogradar: Vojnić Veljko, Herceg Dalibor (74. Miković Dario), Kiš Andraš (46. Rafai Daniel), Bobić Stefan, Kuktin Bojan, Perušić Marko (58. Vorgić Aleksandar), Kuktin Dejan, Vujačić Nenad (46. Šarkanj Akoš), Salma Levente, Todorović Nenad, Pataki Aleksa (58. Vujatović Petar).

Fudbaleri Radinčkog iz Bajmoka osvajači su Kupa Gradskog fudbalskog saveza za sezonu 2021/22, navodi subotica.info. Finale je odigrano na Gradskom stadionu pod reflektorima uz prisustvo ljubitelja fudbala obe ekipe. Bajmočani su pokazali bolju igru tokom celog susreta i već posle prvih 45 minuta rešili pitanje pobednika, koje su okončali vodstvom od 3:0.

Bajmočani su došli do ranog vodstva golom Zdravka Maravića u 9. minutu. Kontrolisali su igru fudbaleri Radničkog na sredini terena i stvarali prilike. Prednost je udvostručio Maravić Uroš u 34. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena Rajić Srđan povećao na velikih 3:0.

U nastavku susreta tempo igre je malo splasnuo, Vinogradar je težio da dođe do gola, dok su bajmočani dobrom igrom uspešno kontrolsiali meč. U poslednjim trenucima meča Todorović Nenad koristi gužvu pred golom Radničkog i smanjuje na konačnih 3:1.

Po završetku utakmice pobednički pehar u ruke kapitenu FK Radnički predao je Stevan Bakić gradonačelnik Subotice. Medalje finalistima uručila je Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za sport i omladinu i Tadija Stantić sekretar Gradskog fudbalskog saveza.

Izvor: subotica.info