FK ŽEDNIK OSVOJIO KUP GFS SUBOTICE

Žednik – Elektrovojvodina 5:4 (1:1, 1:1)

Fudbalski klub Žednik osvojio je Kup na teritoriji Gradskog fudbalskog Saveza Subotice, navodi subotica.info. Žedničani su bili bolji u penal seriji koji je odlučio konačnog pobednika, pošto je regularni deo meča završen nerešenim rezultatom 1:1.

Povela je ekipa Elektrovojvodine u 38. minutu golom Babičkovića da bi samo pet minuta kasnije Žednik uspeo da poravna na 1:1 sigurnom realizacijom Bašića iz penala. Do kraja utakmice obe ekipe su imale nekoliko prilika za gol, međutim rezultat se nije menjao. Pošto je meč završen bez pobednika osvajača Kupa rešili su penali. U junaka je izrastao golman Žednika, Stefan Jakovčević koji je odbranio dva penala i u velikoj meri pomogao svojoj ekipi da osvoji pobednički pehar.

Pobednički pehar kapitenu FK Žednik uručio je Dragan Vukasović, predsednik Konferencije klubova GFL. Tadija Stantić generalni sekretar GFS je uručio plakete sudijama u finalu, Kristijanu Čapu, Matiji Nađ Olajošu, Miroslavu Kantoru i Stefanu Jekniću, delegatu Dragutinu Koroponaiću kao i porodici Spajić kao zahvalnost na medijskoj podršci.

Izvor: subotica.info