FUDBALERKE SPARTAKA ODBRANILE TITULA PRVAKA DRŽAVE

Ženski fudbalski klub Spartak je pobedom u Nišu nad nekadašnjim velikim rivalom tri kola pre kraja prvenstva odbranio šampionsku titulu i trime dokazali da su neprikosnoveni u Srbiji, navodi subotica.info. Ovo je deveta uzastopna titulu šampiona Srbije, a ukupno deseta u klubskoj istoriji.

Subotičanke su do nove pobede došle golovima u prvom poluvremenu, kada su iskoristile bolju igru i dominaciju na terenu. Da Costa je dovela subotičanke u vodstvo od 1:0 u 27. minutu da bi nakon samo desetak minuta Goya duplirala prednost i već tada rešila pitanj ekonačnog pobednika.

U nastavku utakmice domaće fudbalerke su pokušale da ublaže poraz, međutim Spartak je odličnom igrom sačuvao rezultat. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka usledilo je veliko slavlje subotičanki zbog osvajanja nove titule prvaka države.

Izvor: subotica.info