FUDBALERKE SPARTAKA PORAŽENE U POSLEDNJEM MINUTU OD ATLETIKO MADRIDA

ŽFK Spartak – Atletiko Madrid 2:3 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 1.500. Sudija: Šeril Foster (Vels). Pomoćnici: Laura Grifits (Vels) i Keri Luise Viliams (Vels). Strelci: 0:1 Da Silva u 20, 1:1 Slović (jedanaesterac) u 45+1, 1:2 Da Silva, 2:2 Matić u 78, 23 Toracila u 90.

ŽFK Spartak: Kostić, Vajda, Slović, Pavlović, Lukas, Filipović, Fiedler, Porter (Baka), Matić (Tanasković), Delgadilo, Adamek.

Atletiko Madrid: Van Venedal, Robles, Aleksandri, Tounkara (od 51. Miseguer), Menajo, Sampedro, Santos (od 46. Ovdičuk), Torecila, Sosa, Koral (od 60. Garsia), Da Silva .

Fudbalerke Spartaka dostojno su se suprostavile Atletiku iz Madrida, ekipi koja je među najboljima u Evropi, navodi subotica.info. Subotičanke je samo nekoliko trenutaka delilo od nerešenog ishoda, međutim u poslednjem minutu ekipa iz Madrida je golom Toracile stigla do pobede. Treba istaći odličnu subotičku publiku koja je u velikom broju došla na Gradski stadion i pružala podršku subotičkim Golubicama.

Bila je ovo prva utakmica šesnaestine finala Lige šampiona između Spartaka, prvaka Srbije i Atletika iz Madrida. Početak meča pripao je Atletiku, koje su golom da Silve povele u 20. minutu. Golubice su iz kontranapada pokušavale da ugroze gol Madriđanki. U finišu prvog poluvremena nakon opravdano dosuđenog penala zbog igranja rukom igračice Atletika, kapiten Violeta Slović donosi poravnanje rezultata.

U nastavku susreta Atletiko je nastavio sa ofanzivom, međutim subotičanke su se odlično branile i pretile iz kontranapada. Povele su gošće u 55. minutu drugim golom Da Silve koja je ponovo bila najsnalažljivija u šesnaestercu Spartaka. Nakon novog vodstva Atletika, domaće su krenule odlučnije ka golu što im se isplatilo u 78. minutu kada su izvele brzu akciju koju je završila matić za 2:2. Ipak u samom finišu utakmice Toracila uspeva da savlada Kostićevu na golu Spartaka i donese Atletiku konačnu pobedu.

Revanš se igra za dve nedelje u Madridu.

Izvor: subotica.info