FUDBALERKE SPARTAKA SE PLASIRALE MEĐU 32 NAJBOLJE EKIPE EVROPE

Ferencvaroš – ŽFK Spartak 2:2 (1:0)

Bratislava, Stadion: Pasienky. Sudija: Vera Opeykina (RUS). Strelci: 1:0 Vago (20.min), 1:1 Filipović (56. min), 2:1 Vago (78. min), 2:2 Matić (80. min).

Ferencvaroš: Samu, Csiki, Röhberg, Mosdóczi, Aleksić, Diószegi (56. Kocsan), Fenyvesi, Pusztai (83. Kapetanović), Zlidnis, Vágó, Erman (67. Szabo)

ŽFK Spartak: Kostić, Vajda, Slović, Lukas, Adamek, Fiedler, Delgadillo (89. Baka), Filipović, Porter, Pavlović, Matić (83. Williams)

Fudbalerke Spartaka uspele su da se plasiraju među 32 najbolje ekipe Evrope pošto su u poslednjem trećem kolu 5 kvalifikacione grupe odigrali nerešeno sa prvakom Mađarske, ekipom Ferencvaroša, navodi subotica.info

Poslednja utakmici u grupi između dve neporažene ekipe prvaka Mađarske i Srbije direktno je odlučivala o prolazu u eliminacionu fazu Lige šampiona. Spartak je bio znatno ubedljiviji u prva dva kola izbog čega im je odgovarao i nerešen rezultat u ovom meču, što im se na kraju i isplatilo.

Utakmica je počela terenskom inicijativom Ferencvaroša, koje su vršile pritisak ka golu Kostićeve. Mađarice su iskoristile šansu i u 20. minutu preko Vago povele sa 1:0. Do kraja prvog poluvremena Imao je Ferencvaroš još dva tri šuta na gol, ali srećom po subotičanke rezultat se nije menjao. U nastavku utakmice Spartak je preuzeo kontrolu igre. Poravnali su rezultat u 56. minutu preko Filipovićeve koju je odlično uposlila kanađanka Adamek. U tim trenucima Spartak je imao prolaz u eliminacionu fazu Lige šampiona. Međutim, uzbuđenjima nije bilo kraja, u 78. minutu Vago je postigla svoj drugi gol za novo vodstvo Ferencvaroša od 2:1 što je tada njih vodilo u dalje takmičenje. Ipak nisu se dugo radovale mađarice, samo dva minuta kasnije Spartak dolazi do drugog gola preko Tijane Matić za 2:2 za plasman među 32 najbolje ekipe Evrope.