„GOLUBICE“ RUTINSKI DO ČETVRTFINALA KUPA SRBIJE

Spartak je u osmini finala Kupa Srbije bio bolji od Rada, prenosi portal „Subotica com“. „Golubice“ su slavile ubedljivom sa 10:1 i obezbedile plasman u četvrtfinale najmasovnijeg klupskog takmičenja. Subotičanke su bile nadmoćnije svih 90 minuta, a neumoljiva je bila Jelena Marenić, dok je Marija Ilić nakon duže pauze izašla na teren i svojom igrom i golovima pokazala da će veliki dobrinos dati timu u borbi za odbranu duple krune.

Početak utakmice pripao je u potpunosti domaćem timu koji je imao veću inicijativu, ali se na gol čekalo sve do 19. minuta. Posle odlične asistencije Marije Ilić, Marenićeva je zatresla mrežu Rada i dovela Spartak u vođstvo. Mogle su „golubice“ da udvostruče prednost, ali je Marenićeva pogodila stativu. Neiskorištenu priliku domaćih, gošće su kaznile i izjednačile. Suzana Tanasković centrirala je sa desne strane, lopta je nezgodno pogodila Slovićevu i završila u mreži Spartaka. Nije to poremetilo šampionke, nastavile su u istom ritmu. Marija Ilić u 32. minutu, koja se vratila nakon duže pauze na teren, posle duplog pasa sa Tijanom Filipović zatresla je mrežu Rada i donela Subotičankama prednost.

Finiš prvog dela doneo je još dva gola domaćeg tima. Nakon brze akcije Spartaka, Ilićeva je sa desne strane uposlila Marenićevu, a ona po drugi put matirala Nikolićevu. Tačku na prvi deo susreta i prednost od 4:1 stavila je Sara Pavlović prelepim golom.

Samo što se lopta ponovo zakotrljala u nastavku meča, Spartak je povećao prednost na 5:1. Miljkovićeva je oborila Klaru Marfi u kaznenom prostotu, a Mickoska pokazala na belu tačku. Precizna je bila Marija Ilić. Slovićeva je bila precizna za 6:1, dok su se novajlije u redovima Subotičanki postarale za prednost od 7:1. Filipsova je uposlila Marfijevu, a ona plasirala loptu u mrežu Rada. Mogle su „golubice“ do osmog gola, ali je šut Slovićeve odbranila Nikolićeva. Ispravila je to Jelena Marenić i povisila na 8:1. Tijana Matić bila je precizna i iz slobodnog udarca povećala vođstvi Subotičanki na 9:1. U 79. minutu Baka je prošla po desnoj strani, uputila centaršut do Filipsove, loptu je na kratko zaustavila Nikolićeva. Jelena Marenić bila na pravom mestu i odbijenu loptu od stative plasirala u mrežu gošći za konačnih 10:1.

Spartak – Rad 10:1 (4:1)
Marenić 19′, 41′, 69′ i 79′, Ilić 32′ i 48′ (penal), Pavlović 44′, Slović 60′, Marfi 62′, Matić 78′ – Slović  24′ (autogol)

Spartak: Cetinja, Baka, Slović, Ilić, Filipović (Filips), Dorin (Matić), Bradić, Pavlović (Marfi), Mostarac, Marenić, Kričak.

Rad: Nikolić, Savković (Arsić), Miljković, Babić, Polić, Kostić, Jovanović, Tanasković, Milenković (Risteski), Stamenić (Živković), Ćorluka.

Izvor : Subotica.com