HAJDUK UBEDLJIV NA DOMAĆEM TERENU

U okviru osmine finala Kupa UVFK Beograda juče su se sastali šimanovački veterani FK „Hajduk“ i član Druge lige FK „Bubamara“. Šimanovački veterani nastavljaju sa pobedama i u okviru Kupa, tako da je savladana i Bubamara 8:1 (3:0).

Samo u prvih dvadesetak minuta viđena je manje-više ravnopravna igra. Međutim, posle gola Kneževića u 22. minutu gosti su se „otvorili“ i ostalo je do kraja samo da se vidi koliko će ubedljiva pobeda Hajduka biti. Do isteka prvog poluvremena u listu strelaca upisali su se Gužvica u 30. i Čestić u 40. minutu. Sa inicijativom domaćin je nastavio i u nastavku utakmice. Ipak, u tom periodu, gosti iz Beograda su prvi dali gol: u 50. minutu, prelepim šutem sa oko 25. metara Rašk je savladao Reljića. Do kraja utakmice, lopta je bila, uglavnom, u nogama fudbalera Hajduka , koji su do poslednjeg zvižduka sudije Cmiljanića postigli još pet pogodaka: Knežević i Čestić po dva i Kuljanin. S vremena na vreme, domaćin je igrao i previše opušteno, te je propuštena prilika da pobeda bude i ubedljivija. Utakmicu je sudio Novak Cmiljanić iz Beograda.

Izvor: Opština Pećinci