JOVANA ILIĆ POBEDILA NA OTVORENOM PRVENSTVU BEOGRADA

Takmičari atletskog kluba Spartak uspešno su nastupili na Otvorenom prvenstvu Beograda i centralne Srbije u dvorani za seniore koje je održano 15. Januara, navodi subotica.info

Veliki uspeh zabeležila je Jovana Ilić koja je pobedila u troskoku sa novim ličnim rekordom u dvorani 13,31m. Jovana je bila ubedljiva savladavši najbližu konkurentkinju za više od jednog metra. Po svim pokazateljima i po ubedljivoj dominaciji u domaćoj konkureciji Jovana se planski približava zacrtanom cilju od 14 metara koji se očekuje da skoči u martu mesecu za svetsko prvenstvo. Sledeće takmičenje imaće 22. januara na prvenstvu Vojvodine. Uz dogovor sa trenerom Joškom Kerešijem odlučila se za skokove u Novom Sadu umesto u mađarskom gradu Sekešfehervaru da bi pomogla svom klubu (AK Spartak) u što boljem plasmanu u rangiranju atletskih klubova Srbije. Prvog februara nastupaće na reprezentativnom tromeču reprezentacija Hrvatske, Slovenije i Srbije koji će se održati u Zagrebu.

I ostali takmičari AK Spartak su zabeležili uspeh na Otvorenom prvenstvu Beograda. Maksim Puškar osvojio je 3. mesto na 3000m sa odličnim rezultatom od 8:31:20,  Sofija Dobrički je u trci na 400m zauzela 5. mesto sa ličnim rekordom u dvorani u vremenu 59.32,  Dario Bašic Palković je u trci na 400m zauzeo 6. mesto sa 51.74

Izvor: subotica.info