JOVANA ILIĆ TRIJUMFOVALA NA PRVENSTVU VOJVODINE

Seniorsko dvoransko Prvenstvo Vojvodine u atletici održano je 22. januara 2022. godine u Novom Sadu na kojem je su takmičari Atletskog kluba Spartak osvojili dve medalje, navodi subotica.info

Jovan Ilić je pobedila u disciplini troskok sa novim ličnim rekordom u dvorani 13,40m. U prvom pokušaju je skočila novi lični rekord i posle još nekoliko skokova odustala od daljnjeg takmičenja da ne reskira eventualnu povredu. Zahvaljući ovom rezultatu Jovana je zadržala i ove nedelje svoju 8 poziciju na svetskoj rang listi troskokašica. Sledece tamičenje na kojem će Jovana nastupati je tromeč reprezentacija Hrvatske, Slovenije i Srbije koji će se održati u Zagrebu 1. februara.

Na dvoranskom  prvenstvu Vojvodine iz AK Spartak nastupile su još i Dijana Šefčić u bacanju kugle koja je osvojila 3. mesto i Sofija Dobrički u trci na 60m koja je u finalu osvojila 5. mesto.

Izvor: subotica.info