KOŠARKAŠI SPARTAKA OBEZBEDILI PLASMAN NA FINALNI TURNIR KUPA SRBIJE

Spartak Office shoes – OKK Beograd 87:63 (18:13, 21:22, 22:13, 26:15)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 700. Sudije: Vladimir Vesković, Marko Strika, Pavle Šipka.

Spartak Office shoes: Hardi 20, Jugović 2, Ilkić 2, Prlja 6, Dodić 5, Milisavljević 12, Šarenac, Gazibegović 6, Bojić 2, Danilović 20, Sokolović 8, Barna 4.

OKK Beograd: Milenković 8, Jelavić 8, Vukčević, Milutinović, Topić 7, Savović 20, Živković, Đulović 2, Labović, Miljenović 2, Samardžiski 8, Malovec 8.

Košarkaši Spartaka pobedili su OKK Beograd u polufinalu Kupa sa 87:63 i time se plasirali u finale i ujedno na finalni turnir Kupa Srbije, navodi subotica.info . Domaćini su igrali izuzetno agresivno u odbrani i sa dobrim napadom ostvarili svoj cilj.

Spartak je odlično otvorio utakmicu, dobrom odbranom te koševima Prlje i Danilovića poveli su sa 17:7. Gosti su u finišu prve četvrtine košem Ilića smanjili na 13:18. Nastavili su košarkaši Spartaka s dobrim napadima te u 16. minutu imali prednost od 32:23. OKK Beograd je košem Savovića uspeo da se primakne pa se na odmor otišlo sa četiri poena prednosti „golubova“, 39:35.

Igralo se veoma agresivno početkom treće deonice. Spartak je bio nešto bolji jer je uspešno održavao minimalnu prednost. Kada je Milisavljević vezao dve trojke a zatim koš sa distance pogodio je i Danilović za vodstvo od 61:48. Zatvorili su subotičani prilaz svom košu da bi u napadu sigurni bili Prlja i Hardi za nedostižnih 66:48. Milisavljević trećom trojkom povećava na 19 poena razlike. Sigurno vodstvo Spartak je uspešno održavao do kraja utakmice. Subotičani su ovom pobedom uspeli da se plasiraju na završnicu Kupa Srbije.

Izvor: subotica.info