MAKSIM PUŠKAR PRVAK DRŽAVE U TRCI NA 10.000 METARA

Proteklog vikenda na atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije na 10.000 metara na kojem je najbolji subotički dugoprugaš Maksim Puškar, iako još uvek stariji junior i najmlađi učesnik trke u seniorskoj konkurenciji, osvojio titulu seniorskog prvaka države u ovoj disciplini.

Puškar je trku istrčao u vremenu od 31:56,03 i ušao u klupsku istoriju, kao prvi takmičar koji je osvojio ovu titulu. Njegov trener Zvezdan Kalmar zadovoljan je ostavrenim rezultatom. Istakao je da je ovo bila izuzetno izazovna i za trka za Maksima. Bila je ovo izuzetna pobeda kako psihološka, tako i fizička investicija za nastavak sezone, gde će Maksim pokušati da ostvari normu za evropsko juniorsko prvenstvo.

Nakon zaslužnog predaha Maksim Puškar i njegov klupski kolega Darijo Bašić Palković kreću u završne pripreme i juriš na norme za velika evropska i svetska takmičenja.

Izvor: subotica.info