MATIJA RAĐENOVIĆ NOVI REKORDER SRBIJE U PLIVANJU

Proteklog vikenda, od 1. do 4. decembra u Novom Sadu održano je Prvenstvo Srbije u plivanju na malim bazenima za juniore i u apsolutnoj konkurenciji. Na Prvenstvu je učestvovalo oko 300 plivača iz 40 klubova Srbije, navodi subotica.info.

Takmičari Spartaka osvojili su 17 medalja a najzapaženiji rezultat ostvario je Matija Rađenović koji je oborio rekord Srbije za muškarce do 17 godina u disciplini 200 metara mešovito.

Uspešni su bili i u štafetama, mešovita štafeta (muško- ženska) 4×100 mešovito u apsolutnoj kategoriji osvojila je treće mesto, muška juniorska štafeta 4×50 mešovito osvojila je treće mesto, muška juniorska stafeta 4×50 slobodno bila je druga.

Pojedinačni rezultati:

• Matija Rađenović: pet zlatnih medalja (200 mešovito apsolutno, 200 mešovito juniori, 50 prsno juniori, 100 prsno junior) i jednu bronzanu na 200 prsno apsolutno,
  • Nikola Koltin: tri zlatne medalje (200 prsno apsolutno, 200 prsno juniori, 100 prsno juniori), dve srebrne medalje (50 prsno juniori, 100 prsno apsolutno) i bronzanu medalju na 50 prsno apsolutno,
  • Boris Boršoš: bronzana medalja 800 slobodno juniori, – Lenka Kozomora: bronzana medalja na 200 prsno juniori,
  • Anja Zubelić: bronzana 200 prsno apsolutno i srebrna medalja na 400 mešovito apsolutno,
  • Danilo Dulić: bronzana medalja na 100 delfin juniori i srebrna na 200 delfin, juniori,
  • Petra Čajkaš: bronzana medalja na 100 leđno apsolutno,
  • Vanja Romić: zlatna medalja na 400 mešovito u kategoriji juniora.

U isto vreme uspešan je bio i Andrej Barna koji je na Otvorenom prvenstvu SAD “Tojota USA Open”  u disciplini 100 kraul osvojio prvo mesto i time potvrdio A normu za Svetsko prvenstvo koje će se održati sledeće godine u Japanu.

Izvor: subotica.info