МЕДАЉА НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ ЗА МАРКА ВИДАКОВИЋА

На Европском првенству у савате боксу, у белгијском граду Ловервалу, које одржано протеклог викенда, члан Савате бокс клуба „Рума“ Марко Видаковић освојио је бронзану медаљу (категорија до 85кг).

Марко је на такмичењу одрадио четири борбе савладавши такмичаре из Хрватске, Русије и домаћина Белгије, а у полуфиналном мечу победио га је борац из Француске.

Тренер СБК „Рума“  Миодраг Ракић коме је на овом такмичењу указана част да додељује медаље званичној церемонији, имао је само речи хвале за Марка. Он је оценио да је направљен велики успех у нимало лаким околностима, јер је и сам одлазак на такмичење био компликован због важећег ковид протокола, ту је отежавајући фактор било и путовање до Белгије аутомобилом дуго 1.700км, као и скидање килаже. Све то, по Ракићевом мишљењу, још више даје освојеној медаљи на значају.

Од осталих спортиста чланова репрезентације Србије Нада Фауре освојила је сребрну медаљу у категорији до 48кг, а Kристина Џолић бронзану медаљу до 56кг.

Извор: Општина Рума