NA PRVOM OVOGODIŠNJEM ŠAH TURNIRU POBEDIO LJUBOMIR VRANIĆ

Šahovski klub „Šah Art“  započeo je u 2023. godini organizaciju godišnjeg programa turnira sa ciljem kontinuiranog afirmisanja šahovske zajednice u gradu i okolini, navodi subotica.info.

U subotu 14. januara odigran je prvi mesečni Rapid turnir sa tempom igre od 10 minuta +5 sekundi bonifikacija po potezu, za svakog igrača.

Na turniru je učestvovalo 37 igrača, koji su u 7 kola vodili fer i korektnu borbu na 64 crno bela polja. Pobednik turnira sa 6 poena je Ljubomir Vranić, koji je u neizvesnoj završinici pobedio Tančik Kristijana, dajući mu mat damom po osnovnom redu.

Drugo mesto je zauzeo Pavkov Nebojša, pobedivši u završnici lakih figura Sirotanović Obrada, koji je završio kao trećeplasirani.

Na turniru je učestvovalo osmoro juniora iz šahovske škole Šah Art, a najbolji među njima je bio Marković Đorđe.

Takmičari plasirani do 16. mesta ostvarili su kvalifikacione bodove za finalni turnir koji će se održati krajem godine sa veoma bogatim nagradnim fondom, koji sponzoriše Poliklinika Kuća Zdravlja.

Sledeći turnir u sklopu serije se igra u „blitz“ formatu (3+2) u subotu 04. Februara od 17h.

Izvor: subotica.info