NAGOVEŠTAJ USPEŠNE SEZONE ZA ŠIMANOVČANE

Fudbaleri FK „Hajduk 1932“ dočekali su u nedelju goste iz Nikinaca FK „Polet“ u prijateljskoj utakmici, koja je bila uspešan nagoveštaj jesenje sezone za Šimanovačane. U prvom delu utakmice, gosti su imali odličnu priliku da u 15. minutu povedu, kada je nakon prekršaja nad Neškovićem, u kaznenom prostoru Hajduka 1932, sudija Maksić dosudio penal: Milić nije bio siguran. To je bilo sve što su fudbaleri Poleta pokazali. U nastavku utakmice domaćin je imao inicijativu, koju je u 30. i 55. preko Belića i Čavića u 80. minutu golovima i materijalizovao. Konačan rezultat Hajduk 1932 – Polet 3:0 (1:0).

Na igralištu Hajduka, pred oko 50 gledalaca sudio je Petar Maksić iz Šimanovaca.

HAJDUK 1932: Vukašinović, Vojkić, Vidović, Vidakov, Despotović, Dinčić, Tošović, Mihić, Arsenović, Lemajić, Vagić. Igrali su još: Masal, Radivojević, Dragojević, Belić i Čavić.

POLET: Belić, Milić, Damjanović, S. Jokić, B. Jokić, Vidić, Cvijanović, Vasić, Jandrić, Nešković, Rankić.

REZULTATI

Tokom proteklog vikenda i drugi fudbalski klubovi sa teritorije pećinačke opštine odigrali su prijateljske utakmice:

Sremac (Vojka) – Napredak (Popinci) 1:0

Sloboda (Donji Tovarnik) – OFK Brestač 5:2

Sremac (Deč) – Ledine 0:1

Sremac (Dobrinci) – Donji Srem 2015 (Pećinci) 2:3

Izvor: Opština Pećinci