NASTAVLJEN NEGATIVAN NIZ KOŠARKAŠA SPARTAKA

Spartak – Vojvodina 68:87 (19:31, 22:16, 15:26, 12:14)

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da se prekinu negativan niz, zabeležili su četvrti uzastopni poraz, navodi subotica.info. Večeras su pred svojom publikom poraženi od ekipe Vojvodin sa 87:68.

Vojvodina povela sa 10:4 odličnim šutevima Zarića. Ubrzo su novosađani imali prednost od 17:8. Domaćini su se vratili u igru zahvaljujući Vilijamsu čijom trojkom su prišli na 13:17. Međutim, nisu nastavili subotičani u tom ritmu, usledile su nove greške i prednost gostiju od 12 poena, 19:31. Spartak je zaigrao bolje u drugoj četvrtini, da bi posle dva ofanzivna skoka i poena Bakumanje i Čampare prišli na 35:36. Zarić prekida niz subotičana, tako da je poluvreme okončano vodstvom Vojvodine od 47:41.

Treći period počeo je trojkama Anđušića i Birovljeva, te su gosti ponovo imali dvocifrenu prednost, 55:45. Košarkaši Vojvodine bili su izuzetno šuterski raspoloženi, Birovljev je vezao dve trojke za prednost od 16 poena 70:54 na minut do kraja treće deonice. Sedam minuta pre kraja utakmice, trojkom Majstorovića i poena Dželetovića, Vojvodina je stigla do velikih dvadeset poena prednosti, 78:58, sasvim dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju.

Izvor: subotica.info