NIŠTA OD IZNEDNAĐENJA: VOJVODINA IZGUBILA OD CRVENE ZVEZDE

Crvena zvezda je savladala ekipu Vojvodine u drugom kolu plej-ofa Super lige Srbije za žene rezultatom 1:4. Novosađanke su u Fudbalskom centru Vujadin Boškov ugostile Beograđanke, međutim nisu imale dovoljno snage da naprave iznenađenje.

Na početku utakmice je bilo jasno da će gostujuća ekipa odmah preuzeti inicijativu, a prvi gol na utakmici postigla je Mirela Tenkov već u petom minutu meča. Igračice Vojvodine su se branile ostatak poluvremena, a u 34. minutu Tijana Đorđević postiže drugi gol i duplira prednost gostujuće ekipe.

Početak drugog dela igre takođe je obeležila ekipa Crvene zvezde, te je u 49. minutu treći gol ponovo postigla Tijana Đorđević. Pokušale su Novosađanke da priprete i pokažu svoju prepoznatljivu igru, a za trud su nagrađene počasnim golom na utakmici koji je postigla Ivana Trbojević u 73. minutu. Međutim, slavlje domaćih igračica nije dugo potrajalo, budući da su minut kasnije primile četvrti gol koji je dala Mirela Tenkov.

Crvena zvezda je ovom pobedom došla na samo dva poena razlike u odnosu na Spartak koji je izgubio utakmicu od Niškog Mašinca. Sledeća utakmica u kojoj Vojvodina dočekuje Mašinac igraće se 5. maja sa početkom u 17: 30 časova.

Izvor : ZFK Vojvodina