NOVA POBEDA ODBOJKAŠICA SPARTAKA

Spartak – Dinamo 3:1 (25:18, 24:26, 25:18, 25:20)

Spartak je očekivano savladao odbojkašice Dinama koje još nisu zabeležile prvenstvenu pobedu u ovoj sezoni, navodi subotica.info

Subotičanke su dobro otvorile utakmicu i ubrzo povele sa  5:1 i  12:5. Domaće su nakon vodstva od 16:9, nanizale par grešaka i dozvolile protivnicama da se malo primaknu, 16:20.Trnić prekida mini seriju Pančevki da bi nakon uspešnog napada Živanovićeve. Spartak poveo sa 1:0 u setovima.

Nakon osvojenog seta domaće su znatno opuštenije ušle u nastavak. Napravile su seriju grešaka i uzdigle odbojkašice Dinama koje su uspele da izjednače na 5:5. Uspešnim blokom Trnićeve Golubice su imale četiri poena viška, 12:8. Usledila su dva poena Dinama i  uspešač napad Batinićeve za 14:10. Nastavak seta doneo je rezultatsku neizvesnost. Pavlović smanjune na 15:16 da bi greškama domaćih Dinamo po prvi put imao dva poena prednosti 18:16. Usledilo je novo poravnanje i rezultatska klackalica do samog kraja seta. Pri rezultatu 24:24, gošće su bile uspešne te odličnim napadima preko Jakšićeve i Pavlovićeve dolaze do izjednačenja u meču.

Treći set doneo je ozbiljniju igru domaćih. Povele su sa 12:8, pa i 14:9 posle bloka Živanovićeve. Popravile su domaće servis, as je zabeležila Živanovićeva a Trnićeva poentira za 20:15. Set loptu donosi raspoložena Rajlićeva ankon koje sledi greška Pavlovićeve za vodstvo Spartaka od 2:1.

Nastavile su domaće u istom ritmu. Povele su sa 9:6, a kontra Rajlićeve vodi ih na tehnički tajm aut uz prednost od 12:7. Spartak je ubrzo došao do velikih 21:9. Simićeva sa dva as servisa smanjuje na 23:14, a Pavlovićeva još malo primiče Dinamo na 23:16. Greškom Simićeve sa servisa Spartak dolazi do prve meč lopte, 24:16. Gošće uspevaju da nanižu četiri poena i time samo ublaže rezultat. Meč okončava Jelena Trnić za 25:20 .

Izvor: subotica.info