NOVA TRI BODA ZA SLOBODU

U okviru 17. kola Sremske lige, u Donjem Tovarniku FK „Sloboda“ je dočekala FK „Napredak“ iz Popinaca, i nakon 95 minuta igre osvojila nova 3 boda i tako se učvrstila na liderskoj poziciji.

Već u 5. minutu domaćin je preko Kneževića ozbiljno pripretio, koji je iz neposredne blizine gola Napretka umesto mreže pogodio golmana Nikolića. Par minuta kasnije Ivkoviću je malo nedostajalo da kazni nesigurnost domaće odbrane. Lepa akcija Slobode u 15. minutu: sjajan centaršut Kuburovića u srce kaznenog prostora Napretka, gde je najviši u skoku bio Knežević: ali do promene rezultata nije došlo. Milenko Jovanović u 30. minutu propušta sjajnu priliku da dovede Napredak u vođstvo. Ipak, u 37. minutu iskusni Jerković golom kažnjava neodlučnost gostujuće odbrane.

U 57. minutu, posle prekršaja nad Kneževićem u kaznenom prostoru Napretka, Sudžum dosuđuje penal, koji Vladan Ninić ne uspeva da realizuje. Dvadesetak minuta kasnije šutem sa oko 18 metara Mrkajić iznenađuje Nikolića za 2:0. Konačno, u 83. minutu Mrkajić se još jednom upisuje u listu strelaca za konačnih 3:0.

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku pred oko 150 gledalaca sudio je Božidar Sudžum iz Inđije.

Izvor: Opština Pećinci