НОВЕ МЕДАЉЕ ЗА РУМСКЕ АТЛЕТИЧАРЕ – ОДЛИЧЈА НА ТРИ РАЗЛИЧИТА ТАКМИЧЕЊА

Млади атлетичари АК Рума, протеклог викенда, наступили су на три такмичења у две различите старосне категорије.

Отворено Првенство Београда за млађе јуниоре одржано је у недељу, 09.06.2024. године, једини такмичар румског клуба била је Дуња Зракић, али се кући вратила са две медаље, и то:

1. место – бацање копља 500гр, резултат – 32.24м,
  2. место – скок увис, резултат – 140цм.

Првенство АП Војводине за млађе јуниоре, одржано је у недељу, 09.06.2024. године, у Сремској Митровици.

Атлетски Клуб „Рума“ је освојио 7 медаља, и то 2 златне, 2 сребрне и 3 бронзане. Поред високих пласмана, оно што посебно радује јесте податак да је доста младих атлетичара оборило личне рекорде у дисциплинама у којима су наступали.

Резултати:

1.место – Александра Трифуновић, бацање кугле 3кг, 14.73м ЛР,

1.место – Петар Станојчић У16, 800м, 2:10.11 ЛР (победио у конкуренцији 2-3 године старијих, и следеће године пионир),

13.место – Срба Макуљевић У16, 100м, 13.48с ЛР,

* У 16 – означава категорију пионир, такмичили се са 2 године старијим спортским противницима.

* ЛР – лични рекорд.

У суботу, 08.06.2024. године у Сремској Митровици одржано је Првенство АП Војводине за млађе пионире.

Такмичење је било масовно, најмлађе румске атлетичарке истаклe су се у трци штафета 4×100м – освојено 3. место, у саставу: Нина Новаковић, Теодора Петковић, Јана Видановић, Јелена Нинковић.

Запажен наступ имао је и Вук Живанић, који је освојио 4. место у скок удаљ, са резултатом 4.62м, док је 9. место освојио Марко Зец, скок удаљ – 4.40м.

Извор: Општина Рума