NOVI BODOVI ZA TAKMIČARE JEDRILIČARSKOG KLUBA PALIĆ

Odmah nakon Balkanijade, na kojoj su reprezentaciju Srbije predstavljali pet takmičara JK Palića (Nenad Zakić, Aleksa Sretenović, Luka Sretenović, Danilo Bešić i Robert Kovač, kao i trener kluba Dejan Zakić), nakon samo jednog dana pauze, JK Palić je bio organizator regate „Berbanski dani“, dana 14. i 15. Septembra, navodi subotica.info. Domaćini regate su dokazali da najbolje poznaju teren i da su puno napredovali tokom ove  sezone, osvojivši veliki broj pehara i medalja.

• 3. mesto: Luka Sretenović

Zapažene rezultate osvojili su i ostali takmičari JK Palić, i to: Aleksa Sretenović, Mate Marton, Benedek Marton, Tamaš Arnold, Mate Salai i Relja Kresović.

Suorganizator regate „Berbanski dani“ je bio Jedriličarski Savez Vojvodine, a finansijer regate je Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu.

Nedelju dana nakon gore navedene regate, trener kluba je takmičare klase Optimist vodio na regatu „Jedrimo Dunavom zajedno“, koja se održala na Dunavu kod Beograda, 21. i 22. septembra. I sa ove regate su se takmičari vratili sa istaknutim rezultatima.

Do pobedničkog postolja na regati „Jedrimo Dunavom zajedno“ iz JK Palić su stigli:

• – Nenad Zakić osvojivši 1 mesto u generalnom i u kategoriji dečaci do 12 godina,
  • – Bertalan Molnar 2. mesto u kategoriji dečaci do 12.godina,
  • – Aleksa Sretenović 3. mesto u kategoriji dečaci do 12.godina.

Ovogodišnjim rezultatima JK Palića, pored napornog rada trenera kluba, Dejana Zakića, u mnogome su doprineli i finansijeri kluba, tj. Grad Subotica, Sportski Savez Grada Subotice i Bethlen Gabor fondacija iz Mađarske.

Izvor: subotica.info