ODBOJKAŠI SPARTAKA SAVLADALI PARTIZAN

Odbojkaši Spartaka zabeležili su novu superligašku pobedu savladavši Partizan pred svojom publikom u pomalo dramatičnom meču, navodi subotica.info

Poveli su odbjkaši Spartaka sa 8:4, doibrom igrom u bloku, Poenima Veselinovića i Ilića prednost je narasla na 10:4. As servisom Pantića crno -beli su se približili na 9:12. Spartak se nije dao iznenaditi, Kecman je doneo rezultatski mir smečom za 16:11. Veselinović i Kecman donose velikih osam poena u finišu seta, 23:15. Da bi Jungić okončao prvi set za vodsvo od 1:0

Drugi set počinje boljom igrom Partizana koji su vodili sa 3:1 i 9:7, međutim na obaveznom odmoru Spartak uspeva da preokrene na 12:11. Veselinović je povećao prednost Golubova na 20:17 i činilo se da će ubrzo okončati i drugi set. Međutim goisti uz pomoć dva uspešna bloka Pajevića  dolaze do izjednačenja 22:22 da bi ubrzo Ćuk doneo i prvu set loptu. Raspoloženi Kecman vraća utakmicu u rezultatsku neizvesnost. Subotičani čak šest narednih set lopti nisu uspeli da iskoriste. Ćuk preokreće prednost za Partizan na 31:32, Ilić poravnava da bi Pantić doneo novu set loptu za goste koju as servisom koristi  Jokanović za 32:34 i poravnanje rezultata u meču.

Gosti su bolje otvorili treći set poveli su sa 9:7 pa i 19:17. Konačno, proradio je tada blok Spartaka, poene su zabeležili Kecman i Tumbas, i njihovom serijom od 4:0 domaći preokreću na 21:19. Partizan poravnava na 21:21 da bi večeras izuzetno raspoloženi Kecman doveo subotičane na korak do osvajanja seta, 23:21. Kecman donosi set loptu a greškom Pantića Spartak dolazi do vodstva od 2:1

U većem delu četvrtog seta Partizan je imao dva poena prednosti. Spartak je uspevao da dođe do poravnanja, ali ne i do rezultatskog preokreta. Pri rezultatu 15:17 za goste, trener žakić zatražio je tajm aut nakon kojeg su subotičani napokon uspeli da preokrenu rezultat, 20:18. Teško stečenu prednost subotičani nisu ispuštali. Jungić as servisom donosi 21:18, ad bi utakmica bila okončana greškom Ćuka  z akonačnih 3:1 u korist Spartaka.

Izvor: subotica.info