ODRŽAN MEMORIJALNI RVAČKI TURNIR STIPAN DORA

Rvački klub Spartak je u sali Tehničke škole „Ivan Sarić“ organizovao Memorijalni turnir „Stipan Dora“ u rvanju grčko rimskim stilom. Ovim turnirom klub čuva sećanja na jednog iz plejade asova Spartaka koji se sa RK Spartak osvojio šest titula prvaka države, navodi subotica.info.

Ove godine nastupali su predstavnici četrnaest klubova iz Srbije, a međunarodni karakter takmičenju dali su gosti iz Mađarske i Rumunije. Takmičenje je održano u pet starosnih kategorija dečaka, do 9, do 11, do 15 i do 17 godina, te u dve kategorije devojčica, do 15 i do 17 godina.

Najbolji su bili mladi rvači Spartaka koji su osvojili ekipno prvo mesto sa 317 bodova, drugi je bio rvački klub Senta sa 152 a treći RK Herkules sa 125 bodova dok su gosti iz Mađarske bili četvrti sa 121 bodom. 

Rezultati,

do 9 godina,

  • 20 kg: Daniel Juhas (Spartak), Bogdan Bence (Mađarska),
  • 24 kg: Nikola Benković (Soko), David Štefanek (Spartak), Petar Šuljok (Potisje), Stefan Gumpl (Spartak),
  • 29 kg: Mihajlo Buljovčić (Spartak), Aleksej Filipović (Soko), Alen Kolompar (Herkules), Bogdan Savić (Vitez),
  • 66 kg: Akoš Česko (Spartak),

do 11 godina,

  • 28 kg: Dragan Tankosić (Spartak), Željko Berkec (Herkules), Noe Glavič (Mađarska),
  • 31 kg: Adam Horvat (Senta), Simeon Pivašević (Dinamo), Goran Berkec (Herkules), Vuk Crnobrnja (Spartak),
  • 34 kg: Marcel Šuljok (Potisje), Laslo Lučan (Herkules), Ilija Manojlović (Soko),
  • 45 kg: Armin Kolesar (Mađarska), Dominik Fodor (Herkules), Marcel Pastor (Herkules), Filip Beatović (Radnički BG),
  • 50 kg: Botong Stagl (Mađarska), Aleksa Lečić (Proleter), Leo Molnar (Spartak),
  • 60 kg: Aleksa Ćućuz (Radnički BG), Lenard Tancoš (Mađarska), Noel Nemedi (Spartak), Adam Čepe (Senta),

do 13 godina,

  • 34 kg: Nikola Divjak (Soko), Tamaš Pek (Senta),
  • 40 kg: David Varga (Senta), Levente Serenče (Spartak), Lav Karanac (Spartak),
  • 48 kg: Artur Hovakimjan (Dinamo), Nemanja Lončarević (Radnički SO), Čongor Šuranji (Senta), Ilija Puškarić (Proleter),
  • 60 kg: Martin Fodor (Senta), Ionatan Petrovići (Rumunija), Danilo Grabovac (Aleksandrovo), Nemanja Vakarov (Proleter),
  • 70 kg: Nikola Mijušković (Spartak), Uroš Grba (Soko), Dušan Lukić (Vitez), Andres Roman (Rumunija),

do 15 godina,

  • 48 kg: Roland Varga (Senta), Mihajlo Mitrović (Herkules), Mario Golubić (Spartak),
  • 52 kg: Dominik Sente (Spartak), do 17 godina,
  • 71 kg: Ognjen Jakovljević (Kragujevac), Žarko Nenadić (Spartak),

devojke do 15 godina,

  • 52 kg: Ivana Gajić (Vitez), Beata Kontra (Spartak), Gabriela Berkec (Herkules), Natalija Obradinov (Dinamo),

devojke do 17 godina,

  • 57 kg: Lea Ećimović (Dinamo), Tunde Kontra (Spartak).

Izvor: subotica.info