U Kuli je održan peti po redu Grepling kup Srbije koji je ove godine okupio 250 takmičara iz 43 kluba i devet zemalja, navodi nasemesto.
Turnir je otvorio predsednik opštine Kula Damjan Miljanić koji se osvrnuo na godišnjicu oslobođenja Kule u Prvom svetskom ratu, poželevši da i ovo takmičenje prođe u takvom viteškom duhu.
Miljanić je rekao da finansijska sredstva za organizovanje ovakvih događaja jesu neophodna, ali su važniji ljudi koji pokrenu stvari svojim entuzijazmom.
“Dejan Tešić, Kuljanin i sjajan sportista, već dugo godina ulaže u sebe i svoje rezultate. Obučio je desetine i desetine sjajnih boraca, a ovim turnirom već pet godina populariše ovaj sport. Najmanje što mi kao lokalna samouprava možemo da učinimo je da budžetom opredelimo sredstva koja su onolika koliko dozvoljava trenutna situacija u budžetu”, rekao je Miljanić.
Borbe najmlađih učesnika turnira počele su u 11:00 časova, dok su seniori izašli na borilišta u 15:00.
Kako je rekao jedan od organizatora turnira Dražen Seničak, ove godine su u Kulu došli borci koji nikada ranije nisu učestvovali na Grepling kupu Srbije, čime ovo takmičenje postaje, kako kaže Dražen, internacionalnije nego ranije.
Rezultati:
Najbolji klub na takmičenju bio je Constrictor Fight Team iz Kule sa osvojena 74 poena.
Seniori A klasa do 66 kilograma
- Ognjen Živković,Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)
2. Goran Veskov, Car Dušan Silni (SRB)
Seniori A klasa do 71 kilogram
- Jovan Sekulić,Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)
2. Đorđe Stojanović, Theogenes MMA Fighting Team (SRB)
3. Miodrag Rakočević, Old School BJJ (SRB)
3. Ivo Pušeljić, Rio Grappling Club (CRO)
Seniori A klasa do 77 kilograma
- Aleksandar Terzić, ViN – Žerjal – MillHill (SRB)
2. Filip Marić, Rio Grappling Club (CRO)
3. Strahinja Marinković, Kimura BJJ (SRB)
3. Jugoslav Babičković, Family Fight Team Subotica (SRB)
Seniori A klasa do 84 kilograma
- Raul Cofan, Mill Hill BJJ HQ (RO)
2. Slaven Poznić, Rio Grappling Club (CRO)
3. Rifat Prušević, Sandžak Top Team (SRB)
3. Guillaume Huni, Kimura BJJ Serbia (FR)
Seniori A klasa do 92 kilograma
- Jovan Marjanović, Rio Grappling Club Serbia (SRB)
2. Rijad Grabčanović, Icon Jiu Jutsu Team (BIH)
3. Ivan Gajčević, Rio Grappling Club Croatia (CRO)
3. Marcin Bandel, Zenith bjj (PL)
Seniori A klasa do 100 kilograma
- Jusuf Hajrović, Sandžak Top Team (SRB)
2. Marko Petković, Secutor Neves Belgrade (SRB)
3. Marko Kovačević, Rio Grappling Club Croatia (CRO)
3. Dejan Zabunović, MMA Team 300 (SRB)
Seniori A klasa +100 kilograma
- Aleksa Lazović, BJJ Caminho (SRB)
2. Nikola Drljača, Free Fighters Gym Novi Sad (SRB)
3. Siniša Anciger, Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)
Ostale rezultate potražite na smoothcomp.com
Izvor: nasemesto