PANČEVAČKI STRELCI USPEŠNI NA PRVENSTVU VOJVODINE MALOKALIBARSKIM ORUŽJEM, OBEZBEĐEN PLASMAN NA DRŽAVNO PRVENSTVO

Takmičari Streljacke družine Pančevo 1813 na Prvenstvu Vojvodine malokalibarskim oružjem po A programu, koje je proteklog vikenda održano u Novom Sadu, osvojili su pet medalja navodi 013info.

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju u konkurenciji seniora u trostavu 3 x 40 Mk puškom sa 1.129 krugova, a sa 1.113 je bio četvrti junior, i bronzanu medalju u ležećem stavu 60 metaka sa 599,9 krugova takođe u konkurenciji seniora.

Velimir Ninković je osvojio zlatnu medalju  sa 459 krugova u konkurenciji  juniora, Stefanu Kešišjanu je pripalo srebro sa 459, dok je sa 410 krugova Marko Ninković osvojio bronzu. Stefan Kešišjan je četvrti senior sa 485, Velimir Ninković je peti sa 471, a Marko Ninković je šesti senior sa 467 krugova.

Teodora Kondić je četvrta juniorka sa 1.092 kruga u trostavu 3 x 40 metaka mk puškom, dok je Iva Rakonjac šesta sa 1.061 krugom.

Ekipa Streljačke družine Pančevo 1813 malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora je bila jedina kompletna i time prva u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

Svi su se plasirali za Prvenstvo Srbije u konkurenciji juniora i seniora, koja se održavaju posebno, takođe u Novom Sadu.

Izvor: 013info