PANONIJIA SA NOVIH DVANAEST MEDALJA Uspešni nastupi najmlađih atletičara

U subotu 28.09.2019. godine atletičari AK „Panonija“ su nastupili na već sada tradicionalnom Gospojinskom atletskom mitingu u Šapcu gde je učešćeuzelo oko 20 klubova iz Srbije i oko 300 takmičara. Panoniju je prestavljalo 4 atletičara a osvojeno je 4 medalje.

Nina Štrkalj je ponovo zablistala u sprinterskim disciplinama pa je tako osvojila dve zlatne medalje u trkama na 60 i 200m. Njen brat Zandi Štrkalj je nastavio seriju uspeha pa je u trci mlađih pionira zaradio bronzanu medalju. Zapažen uspeh imale su i Isidora Pavlović plasmanom na 4.mesto u trci na 60m i skoku u dalj, dok je Lajči Štrkalj u trci na 100m takođe prošla četvrta kroz cilj.

Već sledećeg dana atletičari Panonije su nastupili na „Atinskim igrama“ u organizaciju atletskog kluba „Atina“ iz Vršca, a koje su sada postale međunarodno takmičenjes obzirom na to da je učešće uzelo i 3 kluba iz Rumunije. Pranoniju je predstavljalo 10 atletičara a osvojeno je 9 medalja.

Najpre je u trci dečaka 2010/2011 godišta Petar Sekulović osvojio bronzanu medalju na 60m, dok je u trci na 200m bio četvrti.

Odmah nakon toga u istom godištu za devojčice Sara Damjanović je osvojila srebrno odličje u trci na 200m dok joj je zlato izmaklo u trci na 60m gde se pri ulasku u cilj spotakla i pala.

U trkama mlađih pionira ponov je bio sjajan Zandi Štrkalj koji je osvojio bronzane medalju u trkama na 60 i 300m kao i sprinterka Isidora Pavlović koja je u trci na 60m osvojila srebrnu medalju.

Na kraju u kategoriji starijih pionirki Jelena Grujičić je osvojila srebrnu medalju na 60m i bronzanu na 300m dok je Ana Dragojević  u trci na 60m osvojila bronzu ali je zato trijumfovala u trci na 300m osvojivši zlatnu medalju, pehar kao i lovorov venac koji je ove godine bio simbol „Atinskih igara“ u Vršcu. Zapažen nastup imali su i Ljubica i Lazar Prvulj, Petar Milutinov, Emilija Nedeljkovski i Lajči Štrkalj.

Tekst i foto: Aleksandar Dragojevic