PIONIRI PK SPARTAK PROZIVKA PRVACI VOJVODINE

Zimsko prvenstvo Vojvodine održano je u Bečej, 22. i 23. februara 2019 godine. U subotu 23.02 održano je prvenstvo u kategorijama pionira i kadeta dok su se u nedelju takmičili juniori i plivači u apsolutnoj kategoriji, navodi subotica.info.

Plivači Spartak-Prozivke ekipno su zauzeli prvo mesto u kategoriji pionira, dok su u konkurenciji kadeta anjbolji bili takmičari plivačkog kluba „Novi Sad“ a u konkureciji juniora plivački klub „Vojvodina“ iz Novog Sada. Plivački klub „Spartak-Prozivka“ je u konkurenciji pionira učestvovao sa 16 plivača, u kategoriji kadeta sa 5 plivača, dok je u kategoriji juniora i u apsolutnoj konkurenciji za ovaj klub nastupalo 10 plivača.

U kategoriji pionira osvojeno je 12 medalja, dve zlatne, osam srebrnih i dve bronzane:

Tot Silvija – zlatna medalja u disciplini 100 metara prsno, tri srebrne u disciplinama 400 metara slobodno, 100 metara leđno i 100 metara mešovito.

Ujvari Leon – tri srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno, 100 metara leđno i 100 metara delfin, bronzana u disciplini 100 metara mešovito.

Ždrnja Teodora – bronzana medalja u disciplini 100 metara delfin.

Plivači Spartak-Prozivke su u ovoj kategoriji imali tri štafete koje su nagrađene medaljama:

zlatne: 4×50 metara mešovito, devojčice, u sastavu Kutić Dalija, Tot Silvija, Ždrnja Teodora, Kostić Maša

srebrni: 4×50 metara slobodno, dečaci, u sastavu Ujvari Leon, Miler Filip, Gabrić Ogjen, Tohati Tamaš

srebrni: 4×50 metara slobodno, devojčice, u sastavu Komaromi Athena, Čović Milica, Martić Ena, Stanić Miona

U kadetskoj kategoriji osvojili su jednu medalju i to  srebrnu, koja je pripala Vetštein Emi u disciplini 200 metara slobodim stilom.

U kategoriji juniora i apsolutnoj konkurenciji, osvojili su ukupno 17 medalja od kojih 4 zlatne, 9 srebrnih i 4 bronzane.

Zlatne medalje osvojili su:

Dulać Luka – 100 metara delfin

Fermanović Borislav – 200 metara mešovito

Čajkaš Petra – 50 metara leđno i 100 metara leđno

Srebrne medalje osvojili su:

Fermanović Borislav – 400 metara slobodno, 100 metara mešovito i 400 metara mešovito