PIONIRI PLIVAČKOG KLUBA SPARTAK PROZIVKE EKIPNO TREĆI U SRBIJI

Plivački klub Spartak-Prozivka ostvario je lep rezultat na pinorskom prvenstvu Srbije, koje je prethodnog vikenda održano u Kikindi, gde su ekipno zauzeli treće mesto, navodi subotica.info.

Spartak Prozivka je nastupila sa 14 plivača u kategoriji. Prvo mesto pripalo je plivačkom klubu „Velika Kikinda“ iz Kikinde a drugo plivačkom klubu „Obilić“ iz Beograda. U konkurenciji 330 plivača iz 41 kluba iz Srbije, plivači Spartak-Prozivke osvojili su dve zlatne i četiri bronzane medalje:

Tot Silvija osvojila je zlatnu medalje u disciplini 100 metara prsnim stilom i dve bronzane u disciplinama 400 metara slobodno i 100 metara mešovito

Ždrnja Teodora osvojila je jednu zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin i bronzanu u disciplini 200 metara mešovito

Štafeta u sastavu Ždrnja Teodora, Komaromi Athena, Tot Silvija, Kostić Maša u disciplini 4 x 50 metara slobodnim stilom stigla je treća na cilj.

Izvor: subotica.info