ПОБЕДА ДОЊЕГ СРЕМА И ПОРАЗ КАМЕНОГ НА СТАРТУ СЕЗОНЕ

Пећиначки сремсколигаш ФК „Доњи Срем 2015“ дочекао је јуче госте из Добринаца ФК „Сремац“ у оквиру првог кола Сремске лиге. Веома занимљива утакмица на пећиначкој Сувачи током које су два најозибљнија конкурента за врх табеле одмерила снаге на почетку сезоне.

У првих 45 минута мреже су мировале. Наставак утакмице доноси далеко ефикаснију утакмицу. Најпре је домаћин у 54. минуту преко Далибора Марковића дошао у резултатску предност од 1:0, да би Душан Радосављевић пет минута касније ту предност дуплирао. Десетак минута касније, Сремац, смањује предност на 2:1 преко Љубомира Вукмановића. То је, уједно, био и коначан резултат: Доњи Срем 2015 – Сремац 2:1 (0:0).

Утакмицу је на Спортском центру Сувача судио Стеван Грбатинић из Адашеваца са помоћницима Бојаном Селаковићем из Лаћарка и Драганом Поповићем из Шуљама. Током 90 минута игре судија је поделио укупно 5 жутих картона.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Д. Радосављевић, Кривокућа (од 62. Радивојевић), Цураковић, Живановић, Марковић (од 82. Рајић), Јуришић, Пузић, Новић, В. Љубојевић (Перишић), Лукић.

СРЕМАЦ: Станисављевић, Путица (од 46. Н. Кордолуп), Митровић, В. Кордолуп, Вукајловић (од 73. Вучковић), Васиљевић, Јеж, Вукмановић, Јокић (од 46. Ашћерић), Балабан, Лазић.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА – ИСТОК

Хртковци – Камени

1:0 (1:0)

Новајлија у Међуопштинског лиги – исток, Камени из Ашање, поражен је на старту сезоне. После шута Марка Обровца у 19. минуту, голман Каменог, Аца Јовичић, испушта лопту и она завршава у мрежи. Без обзира на пораз, гости су оставили добар утисак: имали су неколико изгледних прилика и већи посед лопте у својим ногама.

Утакмицу је судио Перица Лепотић из Добринаца са помоћницима Николом Митровићем из Добринаца и Петром Максићем из Шимановаца, а на утакмици је подељено укупно 7 жутих картона.

ХРТКОВЦИ: Крпан, Међед, Конц, Павличевић, Митровић, Манојловић, Кукић (од 46. Глумчевић), Обровац, Рудић, Станојевић (од 85. Антонић), Новаковић (од 80. Савић).

КАМЕНИ: Јовичић, Станић (од 46. Ђорђевић), Лабуар (од 67. Нинић), Јевтић, Бошковић, Миловановић (од 74. П. Марковић), Радовановић, Добрић, Живковић (од 46. Илић) , Лисулов, А. Марковић (од 67. Шорак).

Извор: Општина Пећинци