POBEDA KOŠARKAŠA VREDNA SUPER LIGE Vojvodina - Spartak Office Shoes 86:90 (14:22, 13:25, 26:17, 33:26)

Košarkaši Spartaka ostvarili su možda i najvažniju prvenstvenu pobedu u ovoj sezoni, navodi subotica.info. Nadigrali su Vojvodinu u derbiju 25. kola KLS i zakoračili na korak do ulaska u Super ligu Srbije i ABA 2 lige.  Spartak je odigrao odličnu utakmicu, stekao veliku prednost u prvom poluvremenu koju su održavali u nastavku sureta. U finišu meča su dozvolili protivniku da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi njihovu pobedu.

Odličnom igrom u odbrani subotičani u zatvorili prilaze svom košu a preko raspoloženih igrača u napadu stigli do vodstva od 20:9 u 8. minutu. Početkom druge četrvtine napravili su seriju od 14:2 koju zaključuje Bojić za visoko vodstvo od 36:16 u 23. minutu. Trojkom Hardija prednost subotičana je porasla, 39:23. Vojvodian je imala velikih problema sa pokretljivom odbranom Spartaka a zatajili su i u šutu što je i rezultovalo visokom prednošću Spartaka na kraju prvog poluvremena, 27:47.

Domaćini su odvažnije ušli u nastavak utakmice. Razigrali su se Beslać i Pešaković, međutim subotičani su kontrolisali utakmicu i rezultat. Cvitanović u 25. minutu pogađa dva slobodna bacanja za 39:60. Do kraja trećeg perioda Novosađani su iskoristili mali pad u igri Spartak ate smanjili rezultat na 53:64.

Početak četvrtog perioda donosi seriju Spartaka. Trojku pogađa Cvitanović zatim je precizan Bojić a seriju završava Milosavljević trojkom za  56:72. Pet minuta pre kraja raspoloženi Cvitanović pogađa za vodstvo Spartaka od 81:67. U finišu meča Vojvodina preko Beslaća i Šajina prilazi na 77:83. Uzvraća Spartak preko Bojića, 77:85 da bi Pešaković minut pre kraja trojkom smanjio na 80:85. Pokušali su domaći faulovima da vrše pritisak, međutim košarkaše Spartaka ni to nije poremetio. Barna je bio siguran sa slobodnih bacanja iskoristio je svih pet za miran završetak utakmice i veliku pobedu subotičana koja im otvara vrata i do prvaka Lige.

Spartak se ovom pobedom učvrstio na trećoj poziciji, a u narednom kolu u Suboticui dočekuje ekipu Zlatibora lidera na tabeli. Biće to prilika da subotičani pruže podršku košarkašima Spartaka koji svojim zalaganjem i borbenošću to svakako zaslužuju.

Spartak Office Shoes: Hardi 6, Ilkić 11, Jugović 2, Prlja 6, Dodić, Milisavljević 12 (5 skokova), Danilović 4 (5 skokova), Bojić 14, Sokolović 5, Cvetinović 10, Barna 20, Gazibegović.

Izvor: subotica.info