PORAZ ODBOJKAŠICA POSLE PET UZBUDLJIVIH SETOVA

Spartak – Crvena zvezda 2:3 (25:19, 13:25, 25:21, 19:25, 10:15)

Hala sportova u Subotici, sudije: A. Šućur, A. Balandžić.

Spartak: Korolija, Dragović 1, Vidojević 8, Tadić (libero), Jurić (libero), Drčić, Džaković, Jeković 12, Stojanović, Lekić 1, Petrović 15, Vrcelj 2, Vasić, Filipović 6. Trener: M. Musulin.

Crvena zvezda: Taubner 8, Cvetković 5, Rodić 10, Vukomanović (libero), Sajić 8, Milunović 19, Đorđević 1, Ašonja 15, Tasić, Vučičević 7, Delić, Stanković (libero), Simić. Trener: A. Vladisavljev.

Odbojkašice Spartaka poražene su posle ped uzbudljivih setova od Crvene Zvezde, navodi subotica.info. Odbojkašice Spartaka mogu da žale za propuštenom prilikom jer su u četvrtom setu vodile sa 19:16 i tada dozvolile rivalu da napravi seriju od 9:0 te da konačnog pobednika odlučuje taj brejk.

Dobro su otvorile utakmicu domaće odbojkašice. Borbenom igrom povele sa 5:2. Usledio je odgovor beograđanki koje stižu do izjednačenja 6:6, blokom Rodićeve. Raspoložena Petrovićeva uz svoje saigračice donosi novu prednost za domaće 11:7. Usledili su dobri servisi, požtrvovana igra isplatila se odbojkašicama Spartaka koje osvajaju prvi set sa 25:17.

Drugi set u potpunosti je pripao Crvenoj Zvezdi, koje su odigrale ovaj deo bez greške. Na samom početku su stekle prednost od 12:6 i nagovestile poravnanje. Nastavile su crveno bele u istom ritmu i brzo rešile drugi set u svoju korist od 25:13.

Trgle su se domaće i nastavile sa igrom koju su pokazale u prvom setu. Povele su sa 6:1, da bi usledio odgovor rivala za poravnanje od 6:6. Sredinoim seta Milunovićeva postiže dva poena u nizu za vodstvo Crvene Zvezde od 17:16. Spartak je zaigrao angažovanije i znatno borbenije u odbrani što im je pomoglo da osvoje duge poene. nakon as servisa Filipovićeve domaće dolaze do vodstva od 23:19. Jekovićeva donosi prednost od 2:1 u setovima za golubice.

Četvrti set donosi veliku borbu oba rivala. Spartak je poenom Vidojevićeve poveo sa 7:6 da bi na obaveznom odmoru Zvezda imala minimalnu prednost, 11:12. U finišu seta Spartak dolazi do velikih 19:16, mežutim ni to im nije bilo dovoljno za trijumf. Kao da su se uplašile pobede domaće odbojkašice, dozvolile su rivalkama da naprave seriju od 9:0, te im prepustile četvrti set.

Pobednik je odlučen u petom setu. As poenom Dragovićeve domaće su povele sa 2:0, Crvena Zvezda uz pomoć  Ašonje i Milunovićeve okreće rezultat na 4:2. Gošće su nakon poravnanja rezultata u setovima rasterećenije ušle u odlučujući set te su diktirale tempo igre i rezultat. Sparrtak je uspeo da se primakne na 10:13, međutim nisu mogle i do poravnanja. Ašonja okončava meč i donosi pobedu Crvenoj Zvezdi od 3:2, posle velike borbe koja je viđena u Hali sportova.

Izvor: subotica.info