PRVI DAN U ZNAKU FUDBALA

Prvi dan seoske slave u Donjem Tovarniku obeležili su fudbaleri. Najpre je na igralištu Slobode juče odigrana Memorijalna utakmica između veterana Slobode i preduzeća Luki komerca, u znak sećanja na Predraga Aleksića Regija, dugogodišnjeg fudbalera donjotovarničkog kluba, koji je poginuo 2011. godine u 32. godini. Pobedila je Sloboda 8:3 (4:1). Strelci: 1:0 Vranić u 10, 2:0 Nović u 20, 3:0 Mirilov u 24, 3:1 Novakovič u 27, 4:1 Spasojević u 30, 4: 2 Babić u 35. 5:2 Petrović u 39, 6:2 Petrović u 44, 7:2 Čavić u 49, 7:3 Balinović u 53. i 8:3 Mirilov u 59. minutu. Sudili su: Tomislav Žirković (Šimanovci) i Zoran Živković (Ogar).

SLOBODA: S. Veselinović. Ž. Aleksić, Kostić, Kovačević, Spasojević, M. Veselinović, Vranić, S. A. Aleksić, Jakovljević, Sarić i Vraćević. Igrali su još: Čavić, Damnjanović, Nović, Mirilov, Vujčić, N. Aleksić, Jovanović, Jarčanin, Petrović i M. Aleksić.

LUKI KOMERC: Novaković, Krnjulac, Kuridža, Mitrović, Ristić, Miličević, Teodorović, Balinović, Dragojević, Belić i Nikolić. Igrali su još: Čojčić, Božić, Babić, Stepanović, Stojanović i Ašćerič.

Nakon Memorijalne utakmice, na terenu za male sportove tovarničke osnovne škole organizovan je turnir u malom fudbalu na kojem je učestvovalo 12 ekipa (4 + 1), a najuspešniji su bili Šakali iz Karlovčića.

Rezultati: prvi krug, Žele zeka (Kupinovo) – Maks Bet (Golubinci) 1:1, penalima 2:3, Grana (Ašanja) – Deda Lude (Pećinci) 0:1, Orfanela (Subotište) – Fridžini klinci (Golubinci) 3:1, Šakali (Karlovčić) – Stop (Buđanovci) 2:0, Tovarnik (Donji Tovarnik) – Terijeri (Donji Tovarnik) 0:0, penalima 2:1 i Kableks (Nikinci) – U minut skupljeni (Ogar) 4:1; četvrtina finala, Deda Lude – Maks Bet 4:1, Šakali – Tovarnik 6:3 i Kableks – Orfanela 2:2, penalima 2:1; polufinale, Kabčleks – Deda Lude 2:2, penalima 2:1; finale, Šakali – Kableks 1:0.

Izvor: Opština Pećinci