RUKOMETAŠI SE PORAZOM OPROSTILI OD PLEJ OFA

Rukometaši Spartaka nisu iskoristili mogućnost da se pobedom u pretposlednjem kolu ligaškog dela uključe u borbu za plej of, navodi subotica.info. U derbi meču u sjajnoj atmosferi pred skoro 1.000 gladalaca poraženi su od Partizana sa 27:24 koji su ovom pobedom osigurali mesto među četiri najbolje ekipe u prvenstvu i borbu za prvaka.

Subotičani nisu uspeli da ponove igru koja ih je krasila u većem delu prvenstva, uticala je na mlade momke možda i atmosfera u Hali koja je bila prava sportska sa podrškom za oba kluba. Rukovodstvo kluba se potrudilo da ponovo iznenadi posetioce na utakmici, koji su ovom prilikom u poluvremenu mogli da se besplatne posluže sa kobasicama u lepinji i sokovima. Podeljeno je i 50 majica sa grbom kluba a sve u cilju popularizacije rukometa kao sporta i RK Spartak koji je ove sezone napravio pravi podvig uključivši se u borbu za plej of uprkos ogromnim problemima na početku sezone. Uz pomoć Grada i ambicioznih ljudi iz kluba i prijatelja kluba ostvaren je veliki uspeh.

Na prvi gol se čekalo skoro četiri minuta, nakon čega su igrači Partizana poveli sa 3:1. Usledilo je par tehničkih gešaka domaćih, da bi crno-beli preko Stevanovića u 16. minutu povećali prednost na tri gola, 3:6. Požrtvovanom igrom Spartak je par puta prilazio na gol zaostatka, 5:6, 7:8, 8:9, ali zbog neke tehničke greške ili slabe realizacije u tim momentima nisu uspevali da poravnaju rezultat. Novu priliku za izjednačenje imali su u 27 minutu nakon što je Peić Željko smanjio na 10:11. Umesto poravnanja, Partizan je golovima Radovanovića i Banduke ponovo imao tri gola viška, 10:13. U poslednjem minutu prvog dela publika je videla tri brza gola, pa se na odmor otišlo sa prednođću beograđana od 14:12.

Slična situacija viđena je i u drugom delu meča. Kada god bi Spartak prišao na gol zaostatka usledili bi problemi u igri domaćih ili brz odgovor Partizana.  Subotičani su bili u naletu petnaest minuta pre kraja kada su golovima Kojadinovića i Petrovića stigli na 20:22 inajavili burnu završnicu. Partizan je tada pojačao odbranu, sačuvali su mrežu u narednih šest minuta a golovima radivojevića i Milenkovića povećali prednost na 24:20. Sedmim golom Kojadinovića na utakmici Spartak je pet minuta pre kraja smanjio na 23:25, ali nisu uspeli i više od toga. Na kraju zaslužena pobeda Partizana od 27:24.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Šotić Mladen koji je postigao 6 golova. Spartak u poslednjem 22. kolu gostuje ekipi Rudara, a nakon toga takmičenje nastavljaju za plasman od 5 do 8 mesta tj za bolju poziciju u Kupu u narednoj sezoni.

Izvor: subotica.info