RUKOMETAŠI SPARTAKA NAPUNILI MREŽU MOKRE GORE

Rukometaši Spartaka došli su do važne prvenstvene pobede, navodi subotica.info. Subotičani su kontrolisali igru od samog početka. Igrali su čvrsto i homogeno u odbrani na čelu sa raspoloženim mladim golmanom Stefanom Arđelanom, dok su u napadu bili izuzetno precizni što oslikava i krajnji rezultat od deset golova viška u odnosu na protivnika.

Početak utakmice nagoveštavao je dobro izdanje rukometaša Spartak akoji su sa velikom željom ušli u ovaj susret. Nakon početnog izjednačenja od 2:2 i 5:5, subotičani prave razliku te golovima Jankovića i Petrovića dolaze do vodstva od 7:5 u 12. minutu. Biševac smanjuje na samo gol zaostatka, kada je usledila nova serija subotičana zahvaljujući odbranama Arđelana te pogocima Jankovića, Petrovića i Leovca za 10:6 na polovini prvog dela. Stečenu prednost domaći su uspešno održali do isteka prvih pola sata igre nedozvolivši protivniku da se rezultatski primakne. Poluvreme je okončano sa 17:13 u korist Spartaka.

Nije se menjao odnos snaga ni u nastavku susreta, Kojadinović je iskoristio kontru u 40. minutu i svojoj ekipi doneo pet golova viška, 20:15. Spartak je tada u potpusnosti zaustavio napade Mokre Gore koji su u narednih 15 minuta posltigli samo tri gola, ukupno 7 u drugom poluvremenu, dok su subotičani bili precizni sa svih pozicija te nakon pogotka Ilije Petrovića u 54 minutu imali deset golova viška, 28:18. U finišu meča trener domaćih šansu je dao i mlađim igračima, ali se to nije osetilo na rezultat te je meč završen sa deset golova viška u korist Spartaka.

Za igrača utakmice proglašen je golman subotičana Stefan Arđelan koji je imao petnaest odbrana. Istakao se i Janković sa deset golova kao i Ilija Petrović koji je sedam lopti poslao u protivničku mrežu. Treba napomenuti da nije bilo slabog pojedinca u redovima Spartaka koji su kolektivnom igrom ostvarili važnu prvenstvenu pobedu.

U sledećem desetom kolu Spartak gostuje u Beogradu, gde u petak 30. novembra od 18:30 igraju protiv RK Partizan.

Izvor: subotica.info