RUKOMETAŠI SPARTAKA OBEZBEDILI PLASMAN U POLUFINALE KUPA VOJVODINE

Rukometaši Spartaka opravdali su ulogu favoriti i rutinski savladali Jedinstvo u četvrtfinalu Kupa Vojvodine, navodi subotica.info. Krajnji rezultat ne oslikava pravu sliku na terenu pošto su subotičani  kontrolisali igru tokom celog meča i stalno imali ubedljivo vodstvo.

Rezultatska neizvesnost trajala je samo u prvih pet minuta utakmice do 3:3, kada je usledila serija Spartaka od neverovatnih 13:0 za 17 minuta igre te je na semaforu stajalo 3:16. Domaći su svoj četvrti gol postigli tek u 24 minutu za 4:16. Prvo poluvreme je okončano vodstvom subotičana od 9 golova 9:18.

Nastavak utakmice nije doneo promene na terenu. Subotičani koriste prvi napad te golomKojadinovića ponovo stiču dvocifrenu prednost. Domaći su se golom Macure primakli na sedam golova zaostatka, 15:22 nakon čega je usledio odgovor rukometaša Spartaka te je u 47. minutu nakon pogotka Ilije Petrovića prednost ponovo narasla na deset golova, 17:27. Domaći su na kraju uspeli da iskoriste opuštenost subotičana i smanje na pristojnih 28:31.

Rukometaši Spartaka u nedelju 25. novembra od 18 časova igraju važnu utakmicu pred svojom publikom. Dočekuju ekipu Mokre Gore i nadaju se novim bodovima.

Izvor : subotica.info