RUKOMETAŠI SPARTAKA OSVOJILI TURNIR DRAGO JOVOVIĆ

Rukometni klub Spartak  u sklopu priprema za nastavak prvenstva uspešno je učestvovao na dvodnevnom turniru „Drago Jovović“ koji je održan 26. i 27. januarau Vrbasu, navodi subotica.info. Subotičani su osvojili su turnir pobedivši u finalu Vrbas Petrol.

Na turniru su učestvovali Vrbas Petrol, Jugović, Novi Beograd i Spartak. Subotičani su u polufinalu savladali ekipu Jugovića sa 26:21 (11:10), da bi u finalu bili bolji od Vrbasa sa 32:31.

Polufinale: Spartak – Jugović 26:21 (11:10)

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatski izjednačenoj igri. Golom novajlije Strahinje Petrovića, Spartak je poveo u 3. minutu sa 1:0, Jugović je ubrzo izjednačio i u 15. minutu golom Radića stigao do tri gola prednosti 4:7. Razigrali su se subotičani te golovima Ilije Petrović i Peić Željka poravnali na 8:8. U poslednjem minutu prvog poluvremena Kojadinović Uroš dovodi subotičane u vodstvo od 11:10.

U nastavku susreta puno bolja igra Spartaka, napravili su te poveli sa 16:11. Stečenu prednost lako su održavali a desetak minuta pre kraja imali su prednost od sedam golova, 22:15. Na kraju ubedljivih 26:21. Najbolji pojedinac utakmice bio je desno krilo subotičana, Uroš Kojadinović sa 8 postignutih golova, levo krilo Petrović Strahinja postigao je sedam dok je Ilija Petrović 6 puta poslao loptu u mrežu.

Finale: Vrbas Petrol – Spartak 30:31 (14:14)

RK Spartak je u borbi za pobednički pehar u finalu savladao domaćina Vrbas Petrol sa 31:30. Finalna utakmica je bila izuzetno kvalitetna. Subotičani su prikazali nešto slabiju igru u odnosu na polufinale, ali su ipak uspeli da savladaju domaćina. Meč je počeo odlično za Spartak, koji su golovima Ilije Petrovića i mladog Nikole Stefanovića poveli sa 6:1 u 11. minutu. Domaćini predvođeni iskusnim Urošem Elezovićem sedam minuta kasnije uspeli su da se primaknu na samo gol zaostatka 8:9. U naredn adva minuta Leovac i Stefanović donose prednost od tri gola za subotičane, 11:8. Razigrao se Klasan, koji za kratko vreme postiže tri gola za poravnanje, 13:13 minut pre kraja prvog dela. Leovac postiže gol za subotičane a Vojičić poravnava, 14:14.

Početkom drugog poluvremena Vrbas je stigao do prvog vodstva, međutim Spartak je ubrzo odgovorio i u 42. minutu ponovo imao tri gola viška, 21:18. Šest minuta kasnije domaćini uspevaju da izjednače, 24:24, a ubrzo su stigli i do minimalnog vodstva, 26:25. Trgli su se subotičani i vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. U poslednjem minutu poveli su sa 31:29 da bi sa zvukom sirene domaćin ublažio poraz.

Po završetku finala proglašeni su i najbolji pojedinci. Najbolji strelac turnira je Petrović Ilija iz ekipe Spartak Vojput sa 13 postignutih golova u dve utakmice. Najbolji igrač turnira je Uroš Elezović iz ekipe Vrbasa, odakle je proglašen i najbolji golman, Jurakić Marko.

Izvor: subotica.info