RUKOMETAŠI SPARTAKA SAVLADALI PROLETER

RK Spartak – RK Proleter 20:19 (7:11)

Hala sportova u Subotici, bez prisustva publike. Sudije: Alimpić Milenko i Crnjanski Zdravko. Isključenja: Spartak 6 min, Proleter 14 min. Sedmerci: Spartak 8/5, Proleter 3/1.

Spartak: Jovanović, Mrvović 3, Papeš Bogosavljev, Grozdić 1, Bižić, Spremo 3, Kojadinović 2, Radosavljević 6, Ilić, Đurović, Skuban 4, Petrović, Vojvodić, Potpara, Radojčić 1, Arđelan.

Proleter: Toškov, Trninić 2, Karlaš, Todorov, Gaćinović M., Gaćinović A. 1, Terzić S. 3, Terzić F., Krivošija 5, Jovanov, Barjaktarović, Vasić, Kanižaj 3, Kovačević, Pešić 5.

Igrač utakmice: Bižić Dejan – golman RK Spartak

Rukometaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu u 11. kolu Arkus Super rukometne lige Srbije. Pobedili su Proleter sa 20:19 u utakmici gde su do 50. minuta bili u rezultaskom zaostatku, međutim velikom željom svih igrača uz raspoloženog golmana Bižića uspeli su da stignu protivnika i na kraju zabeleže važnu pobedu. Spartak je utakmicu počeo sa povratnikom, Milanom Potparom koji će ovoj ekipi puno značiti u daljem takmičenju, navodi subotica.info.

Zbog važnosti utakmice domaći su nervozno započeli susret, dozvolili su protivniku da povede sa 4:1 u 11. minutu nakon što je mrežu pogodio Trninić. Tri minuta kasnije golovima Grozdića i Spreme subotičani su se primakli na gol zaostatka 3:4. Do prvog izjednačenja Spartak je došao u 18 minutu nakon uspešno realizovanog sedmerca od strane Kojadinovića, 5:5. Skuban dovodi domaće u vodstvo od 6:5, mei umesto da povećaju prednost Spartak je dozvolio protivniku da žestoko uzvrati. Već u sledećem napadu Pešić je poravnao da bi u poslednjih sedam minuta Proleter napravio seriju od 4:0 te se na odmor otišlo sa 7:11.

Prednost od četiri gola gosti su održavali desetak minuta u drugom poluvremenu, 9:13. Spartak je tada zaigrao znatno bolje. Na gol je stao Dejan Bižić koji je jedan od najzaslužnijih za preokret domaćih, nanizao je deset odbrana u drugom poluvremenu te dao sigurnost ekipi koja je počela da smanjuje razliku. Sa tri gola u nizu za samo tri minuta Spartak je prišao na samo gol zaostatka, 12:13. U 47. minutu subotiačni su uspeli da poravnaju na 15:15 i meč učine krajnje dramatičnim i uzbudljivim.

Novim golom Pešića gosti su ponovo stigli do minimalne prednosti, 15:16, nakon čega su domaći igrači preuzeli igru. Uroš Radosavljević donosi preokret od 17:16 osam minuta pre kraja. U finišu meča nakon još jednog izjednačenja, Mrvović dovodi Spartak u vodstvo tri minuta pre kraja susreta, 19:18. Minut kasnije Terzić Saša donosi novu neizvesnost, 19:19. Svojim trećim golom dva minuta pre kraja Mrvović vodi svoj timu do važnih bodova, 20:19. Usledila je uspešna odbrana Bižića i neiskorišten dobar napad Spartaka da se osigura pobeda minut pre kraja. Proleter je imao prilike da utakmicu okonča bez pobednika, imali su poslednji napad, čekali za šut do poslednjeg trenutka, međutim junak susreta, golman Bižić, beleži novu odbranu za pobedu Spartaka.

Izvor: subotica.info