RUKOMETAŠI SPARTAKA SAVLADALI RUDAR

Rukometaši Spartaka nalaze su u seriji dobrih igara i rezultata uprkos žestokom ritmu stalnog igranja sreda-subota, navodi suboticainfo. Nakon uspešnih igara u Kupu Vojvodine i plasmanu u finale, subotičani su i u prvenstvu zabeležili vredne rezultate. Nakon pobede nad Mokrom Gorom i osvajanjem boda u duelu sa Partizanom večeras su u hali sportova u Subotici savladali Rudar sa ubedljivih 30:23.

Subotičani su dosta nervozno ušli u meč, verovatno opterećeni željom za osvajanjem novih važnih bodova. Nakon 3:3 poveli su sa 5:3 golovima mladih kadetskih reprezentativaca Stefanovića i Kojadinovića. Gosti su golom Avramovića uspeli da izjednače na 8:8 u 19. minutu susreta, zahvaljujući greškama domaćih posebno u fazi napada. Tri minuta kasnije Radisavljević donosi  rezultatski preokret za 9:10. Subotičani su uspeli ponovo da povežu svoje redove te serijom golova uspeli da na odmor odu sa dva gola viška, 16:14.

Domaći su meč prelomili početkom drugog poluvremena. Razigrali su se svi domaći igrači predvođeni Jankovićem koji je postigao čak 11 golova na utakmici i bio proglašen za najboljeg igrača.

Sa dva gola Ilije Petrovića u nizu Spartak je imao šest golova viška, 22:16 u 43. minutu. Dva minuta kasnije Janković pogaša za 23:16 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Subotici.

Deset minuta pre kraja susreta Kojadinović pogađa za 27:19. U finišu utakmice trener domaćih Slaviša Laković šansu je pružio svim igračima pa se na parketu našlo čak šest mladih subotičana u postavi Spartaka.

Ostvarena pobeda izuzetno je važna za rukometaše Spartaka koji će već u sredu 12. decembra pokušati povećati svoj bodovni saldo, u utakmici koju igraju u Subotici od 17 časova protiv Obilića.

Izvor: suboticainfo