Rukometaši Spartaka u polufinalu Kupa Vojvodine

Rukometaši Spartaka su ostvarili plasman u finale Kupa Vojvodine pošto su u polufinalnom duelu sa 20:19 (11:7) savladali ekipu Sivca, navodi subotica.info. Bila je ovo prva utakmica domaćina u novoj hali kojoj je prisustvo veliki broj ljubitelja rukometa.

Poveli su domaći sa 2:0, ali je Spartak uspeo serijom od 4:0 da dođe do preokreta koga, u 9. minutu, golom zaključuje Kojadinović. Nastavili su subotičani da kontrolišu utakmicu, u 20. minutu su imali pet golova viška, 9:4. Čabai i Beslać smanjuju na 6:9, da bi u poslednjem minutu golom Šukića Spartak na odmor otišao sa 11:7.

Razliku od četiri gola subotičani su održavali do 37. minuta kada su uporni domaćini napravili seriju te golom Slavuljice poravnali na 13:13 u 40. minutu. Dva minuta kasnije rukometaši Sivca dolaze do vodstva od 14:13. Bila je to poslednja opomena za Spartak koji koristi naredne minute da opet povede, a nakon tri vezana gola Jankovića, u 56. minutu su imali prednost od 19:16. Sivčani su uspeli još jednom da izjednače, Čabai je pogodio za 19:19, ali osmim pogotkom na utakmici Stefan Janković na minut do kraja donosi pobedu Spartaku.

Protivnik Spartaka u finalu će biti pobednik drugog polufinalnog duela između Lavovi BP i Kikinde Grindex.

Izvor: subotica.info