RUKOMETAŠI SPARTAKA UBEDLJIVI U NASTAVKU SEZONE

Rukometaši Spartak Vojputa uverljivom pobedom su započeli nastavak prvenstva. U 14. kolu Super rukometne lige savladali su Slogu iz Požege sa 33:15, trenutno zauzeli petu poziciju i sa puno optimizma očekuju nastavak takmičenja, navodi subotica.info.

Početak utakmice nije nagoveštavao ubedljivu pobedu diomaćina. Sloga je golovima iskusnog Pavića i i Pavlovića povela sa 2:0 u 3. minutu.Vrlo brzo je usledio odgovor Spartaka, koji su postigli seriju od pet golova i za samo pet minuta preokrenuli na 5:2. Golom Nikole Stefanovića Spartak je u 20. minutu imao prednost od 9:5. Domaći nisu odigrali dobro u fazi napada, nisu iskoristili nekoliko izuzetnih prilika i to je držalo Slogu rezultatskog priključka u prvom poluvremenu koje je završeno sa 12:9 u korist Spartaka.

U nastavku utakmice Spartak je pokazao svoj kvalitet. Zaustavili su napade Sloge, nedozvoilivši im da sedam minuta postignu gol i za to vreme došli do osetnije prednosti od 17:9. Davidović prekida dugi post gostiju za 17:10, nakon čega je usledila nova serija subotičana i velikih 25:12 golom Strahinje Spreme u 48. minutu. Poslednjih desetak minuta utakmice trener domaćih Slaviša Laković priliku je pružio i mlađim igračima te su se u listu strelaca upisali i Uroš Kolundžić i Nemanja Obradović.

Po završetku utakmice Filip Leovac je proglašen za najboljeg igrača susreta. U sledećem 15. kolu Spartak gostuje ekipi Šamota u Aranđelovcu.