RUMENČANI TRIJUMFOVALI U STEPANOVIĆEVU 3:2

Odigrana je utakmica 19 kola lige na terenu u Stepanovićevu sa početkom u 16:30 časova. Današnji domaćini fudbaleri Omladinca primili su u goste primili ekipu Jedinstva iz Rumenke.

Prvo polu vreme počelo je golom koji je postigla ekipa Omladinca.Gol je postigao igrač Pilipović koji je uspeo da se probije i  da svom timu donese promenu u rezultatu.Iako je kiša padala i vreme nije bilo naklonjeno za igranje, ipak je utakmjica u punom jeku bila odigrana.Ubrzo dolazi do još jednog gola koji je postigla ekipa Jedinstva.Gol je dao Berić i rezultet je bio izjednačen. Prvo polu vreme završeno je sa rezultatom 1:1.

I u drugom poluvremenu igra je bila sjajna.Nastavljena je borba igrača i pokušaj da se rezultat utakmice promeni.Ubrzo tu priliku za promenu rezultata imao je današnji domaćin  Omladinac. Postigli su gol i prednost u rezultetu. Ubrzo posle tog gola dolazi šansa koju ekipa Jednstva dobro iskorištava i uspeva da postigne gol.Pred sam kraj drugog poluvremena još jedan gol postiže ekipa Jedinstva.

Konačan rezultat na kraju utakmice je 3:2 za ekipu Jedinstva koji su danas bili gosti na Stepanovačkom terenu. Ovom današnjom pobednom Jedinstvo je ponelo iz gostiju tri boda i plasirali su se na 8 mesto na tabeli sa 22 boda.

,,Današnja igra je bila dobra.Postigli smo pobedu i uspeli smo da pobednimo domaćine             koji su prvenstveno borbeni.Teška je bila današnja utakmica,puna neizvesnost. Ovom pobedom smo obezbedili opstanak,koji nam je i bio prioritet ali sa druge strane znam da moji momci mogu još bolje da igraju“ rekao nam je trener Jedinstva Vladimir Šponja.

Sledeće 20  kolo ekipa Omladinca će igrati u Novom Sadu 13 aprila sa početkom u 16:30 časova protiv ekipe RFK Novi Sad 1921.

Sledeće kolo ekipa Jedinstva će igrati protiv Bačke  14 aprila sa početkom u 16:30 časova .

Za vojvodjanske: Milica Grmuša