РУМЉАНИ СЈАЈНИ И НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ ЗА ПИОНИРЕ И ЈУНИОРЕ

Текводно клуб Змај Рума наставља са сјајним резултатима – овај пут на Првенству Србије за пионире и јуниоре!

Првенство Србије у теквондоу окупило је у Београд, 01.06.2024. Хала спортова „Ранко Жеравица“, 59 српских клубова, који су наступили са 659 такмичара.

Румски Теквондо клуб „Змај“ још једном је доказао да је у врху српског теквондоа.

Тренери клуба Борислав Крстић, Горан Живановић и Миладин Дакић су на републичко такмичење повели 26 такмичара, и то 22 пионира (9 девојчица и 13 дечака) и 4 јуниора (4 омладинца), а освојено је 19 медаља – 7 златних, 5 сребрних и 7 бронзаних.

У конкуренцији јуниора освојене су 4 медаље: 1 златна, 1 сребрна и 2 бронзане;

Код пионира – А класе освојене су 4 медаље: 1 златна, 1 сребрна и 2 бронзане;

Пионири – Б класe освојили су 11 медаља, и то: 5 златних, 3 сребрне и 3 бронзане.

Михајло Милојевић је проглашен за најбољег пионира турнира А класе (узраст 10 – 11 година), док je за најбољeг пионирa турнира Б класе (узраст 10 – 11) проглашен Небојша Костић, a за најбољег пионира турнира Б класе (узраст 8 – 9 година) Никола Ћендо

ОСВАЈАЧИ МЕДАЉА ТК ЗМАЈ :

Освајачи медаља А класа:

Павле Радишић, јуниор – 48кг, 1. место,

Урош Шавија, јуниор – 59кг, 2. место,

Александар Топић, јуниор +78кг, 3. место,

Андреј Ивановић, јуниор – 55кг, 3. место,

Михајло Милојевић, пионир 10-11год. – 30кг, 1. место – најбољи пионир А класe,

Томислав Китић, пионир 8-9год. – 23кг, 2. место,

Јелена Ракинић, пионир 10-11год. – 33кг, 3. место,

 Миодраг Симић, пионир 8-9год. – 31кг, 3. место,

Освајачи медаља Б класа:

Јефимија Китић, пионир – Б 10-11год. – 48кг, 1. место,

Георгије Чојчић, пионир – Б 10-11год. – 40кг, 1. место,

Небојша Костић, пионир – Б 10-11год. – 48кг, 1. место – најбољи пионир Б класe,

Марина Виторовић, пионир – Б 8-9год. – 43кг, 1. место,

Никола Ћендо, пионир – Б 8-9год. – 27кг, 1. место – најбољи пионир Б класe,

Давид Цанов, пионир – Б, 8-9год, – 31кг, 2. место,

Огњен Костић, пионир – Б, 8-9год, – 36кг, 2. место,

Исидора Крстић, пионир – Б, 6-7год, – 19кг, 2. место.

Невена Дуликравић, пионир – Б 8-9год. – 27кг, 3. место,

Зорана Катанић, пионир – Б, 8-9год, – 36кг, 3. место,

Милош Бранковић, пионир – Б, 8-9год, – 25кг, 3. место,

У свеукупном пласману – екипно, према бодовној листи, ТК Змај освојио је 3. место – 1183 бода, у конкуренцији јуниора 4. место – 219 бодова, пионира Б 8-9 год. 3 место – 417 бодова, пионира Б 10-11 год. 3. место са 270 бодова.

Извор: Општина Рума