SEDAM MEDALJA JEDRILIČARA PALIĆA NA REGATI NA OHRIDSKOM JEZERU

Nakon nekoliko domaćih regata, takmičari Jedriličarskog Kluba Palić su 24 i 25. septembra učestvovali na Međunarodnoj regati International OHRID Regatta koja je odrćana u Makedoniji na Ohridskom jezeru, navodi subotica.info.

Na regati su učestvovali takmičari iz Bugarske, Makedonije i Srbije. Vremenski uslovi su za klasu OPTIMIST omogućili održavanje 5 trka, a za klasu ILCA čak 7 trka. Takmičari JK Palića su i ove godine postigli izuzetno dobre rezultate osvojivši 4 prva, 1 drugo i 2 treća mesta.

Istakli su se u klasi ILCA 4 gde su osvojili prvih pet mesta. Najbolji je bio Nenad Zakić, 2. mesto pripalo je Luki Sretenoviću, treći je bio Dario Bešić četvrto mesto zauzeo je Aleksa Sretenović a peto Sven Skenderović.

U klasi OPTIMIST 1. prvo mesto u kategoriji dečaka kao i u generalnom plasmanu osvojio je Bertalan Molnar. Istakla se i Tijana Zakić osvajanjem 1. mesta u klasi OPTIMIST među devojčicama i trećim mestom u generalnom plasmanu.

Izvor: subotica.info