СЛОБОДА ПЕНАЛИМА ДО ПОБЕДЕ

У оквиру првог кола Купа ПФС Срем јуче су се у Доњем Товарнику под светлошћу рефлектора састали ФК „Слобода“ и ФК „Железничар“ из Инђије. У занимљивој утакмици гости су повели у 31. минуту голом Милана Митровића, који је казнио неодлучност одбране Слободе, која је утакмицу започела у прилично шареном саставу, са играчима који су имали мању минутажу у првенству.

Током првог полувремена гости су одавали утисак да држе конце игре у својим рукама. Међутим, у наставку утакмице, домаћин преузима иницијативу и у 72. минуту долази до поравнања резултата: након сјајног центаршута Драгојевића, добро одмереним ударцем главе Лазаревић постиже гол за коначних 1:1 у регуларном току сусрета. У извођењу пенала Слобода је била успешнија, и привела утакмицу крају победом од 3:1.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, утакмицу је судио Растко Петровић из Сремске Митровице са помоћницима Стефаном Колџићем и Владимиром Блажоном из Руме.

Стрелци: 0:1 М. Митровић у 31, 1:1 Лазаревић у 72. минуту. Пенали: Драгојевић, А. Симић и Вукотић (Слобода), Денић (Железничар).

СЛОБОДА: Опарница, А. Симић, С. Симић, Лазаревић, Јаворац (од 50. Штулић), Јовичић (од 50. Ђуричић), Салкунић, Ћулум (од 50. Вукотић), Јакшић, М. Симић и Ристић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић, Дубајић, Димитријевић, Мандић, Денић, Ж. Митровић, М. Митровић, Бртка, Зорић (од 46. Соколовић), Ракар (од 33. Прица), Плећаш.

Резултати јуче одиграних утакмица првог кола Купа ПФС Срем: Слобода (Доњи Товарник) – Железничар (Инђија) 1:1, пеналима 3:1, Раднички (Шид) – Први мај Рума 3:1, Раднички (Нова Пазова) – Јединство (Стара Пазова) 1:1, пеналима 4:2, Раднички (Ириг) – Будућност (Салаш Ноћајски) 1:3, ГФК Словен (Рума) – Подриње (Мачванска Митровица) 2:5, Јадран (Голубинци) – Омладинац (Нови Бановци) 0:3 и Дунав (Стари Бановци) – Подунавац (Белегиш) 1:3.

Извор: Општина Пећинци