СРПСКИ РАДИКАЛИ ПРОТИВ ЛОКАЛНОГ АКЦИОНОГ ПЛАНА ЗА РОДНУ РАВНОПРАВНОСТ

                 Одборничка група „Др Војислав Шешељ – Српска радикална странка“ у Скупштини Града Новог Сада гласала је против Предлога Локалног акционог плана за родну равноправност Града Новог Сада за период 2019-2020. године, имајући у види да се оштро противи увођењу нових концепција пола и рода на мала врата у наше друштво, умањивању значаја традиционалне полне улоге мушкарца и жене, али и породичних фигура оца и мајке.

                „Данас по европском диктату покушавају да нам наметну вештачке, фиктивне полне улоге, да од нас жена направе неравноправне, неосвешћене и угрожене особе, а да мајку и оца претворе у родитеља један и родитеља два. Све се то ради у циљу потирања традиционалних полних и родних улога и уништавања једне од најважнијих друштвених група – породице. Наравно да у сваком друштву постоје маргинализоване и рањиве друштвене групе, да сви заслужују једнаке шансе и могућности, да у једном друштву у којем влада парламентарна демократија мора постојати и поштовање свих, Уставом загарантованих, људских и мањинских права, али усвајање различитих докумената, која представљају мртво слово на папиру и празну причу не доприноси побољшању ситуације“ – истиче Марина Недељковић, одборник Српске радикалне странке у Скупштини Града Новог Сада.

                Српска радикална странка се залаже за здрав, нормалан и породични поглед на трансформације родних улога и образаца, имајући у виду да нико на силу не може натерати жене да се баве одређеним професијама или позивима.

                „Ако је судећи по овом документу који је стављен пред одборнике на последњој седници Скупштине Града актуелна градска власт је та која заступа родно неравноправан режим. Примера ради, од једанаест чланова Градског већа, девет је мушкараца, а две жене, док се на руководећим позицијама Скупштине Града налази три мушкарца и једна жена. Са друге стране, наводно се усвајају документи који баштине принцип родне равноправности, а у којима стоји да се то чини искључиво ради тзв. „европског пута Србије“ и њених „евроинтеграција“. Да ли заиста постоји још неко у нашем друштву ко верује да ће Србија ући у Европску унију и да нам требају европске вредности од који очигледно не постоји ништа скарадније и непримереније? Погледајте само протесте разних невладиних организација поводом, на пример, жениног права на абортус и све ће вам бити јасно“ – закључује Марина Недељковић, подсећајући да су жене на тлу модерне Европе први пут имале право гласа управо у Новом Саду када је њих седам, заједно са мушким посланицима Велике народне скупштине Срба, Буњеваца и осталих Словена донело историјску одлуку да се Барања, Банат и Бачка припоје матици Србији.